Ekosystem przedsiębiorcy

Idea Bank daje małym firmom system, który wyręcza ich w czynnościach administracyjnych, żeby w zaoszczędzonym czasie rozwijali biznes.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Szybko i bezpiecznie poprzez automatyzację

Szybko i bezpiecznie poprzez automatyzację

Rozwój IT postępuje coraz szybciej. Wraz ze wzrostem wydajności i różnorodności urządzeń rosną także wyzwania związanie z zarządzaniem nimi. Dzięki zastosowaniu narzędzia typu Endpoint Management można zintegrować różne typy urządzeń w jednym kompleksowym rozwiązaniu i...

Nowoczesne rozwiązania Lenovo w sektorze finansów i bankowości

Nowoczesne rozwiązania Lenovo w sektorze finansów i bankowości

Współczesny klient jest bardzo wymagający: od firmy, która świadczy mu płatne usługi lub sprzedaje produkty, oczekuje obsługi najwyższej jakości. Dotyczy to również branży bankowej i finansowej, która niezadowolenie użytkownika może odczuć najdotkliwiej – tracąc jego zaufanie i...

Wydatki pod specjalnym nadzorem

Wydatki pod specjalnym nadzorem

Z artykułu dowiesz się, jak powinna zostać zaprogramowania polityka wydatków oraz jakie obszary wydatkowania firmowych pieniędzy przez pracowników warto nią uregulować.

Na tle konkurencji Idea Bank jest instytucją młodą, rośnie wraz z klientami i uczy się od nich. Z badań przeprowadzonych przez bank wśród przedsiębiorców wynika, że każdy właściciel mikro lub małej firmy przeznacza w tygodniu cały jeden dzień na czynności konieczne, ale niezwiązane merytorycznie z biznesem. Stąd wziął się pomysł, żeby zamiast dotychczasowego systemu transakcyjnego zaoferować klientom platformę, która pozwoli jak najwięcej czynności rutynowych wykonywać automatycznie.

Zarządzanie w chmurze

Ojcem rozwiązania był Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku, a pomysł zakładał stworzenie osadzonej w chmurze platformy, która w wygodny sposób połączyłaby tradycyjną bankowość z księgowością i kompleksowym systemem do zarządzania firmą.

W projekcie Idea Cloud zaplanowano wdrożenia systemu informatycznego klasy BPM oraz platformy integracyjnej Software AG webMethods ESB, które uczyniły infrastrukturę IT bardziej elastyczną i gotową do rozbudowania o nowe funkcjonalności.

Idea Cloud jako pierwsza platforma na świecie łączy tradycyjne usługi bankowe z nowoczesnymi usługami księgowymi i CRM. Podwieszony na wewnętrznych serwerach banku, system jest bezpieczny i niezwykle wydajny. Mieści w sobie centra księgowe, fakturowania i rozliczeń, zarządzania płatnościami opóźnionymi, płynnością firmy, klientami, kontrahentami i kadrami, a także wirtualny sejf, w którym klienci mogą przechowywać ważne dokumenty.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do dalszej części artykułu podaj adres e-mail

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.