Fortinet wzbogacił platformę ATP o nowe elementy

Fortinet rozbudował firmową platformę Advanced Threat Protection (w skład której wchodzi m.in. FortiSandbox) i oferuje użytkownikom zintegrowane z nią oprogramowanie FortiClient. Rozwiązanie to automatycznie poddaje podejrzane obiekty kwarantannie w celu późniejszego ich zbadania. Firma poszerzyła też ofertę o dwa nowe firewalle z serii FortiGate-3000. Są to rozwiązania klasy high-end, które również aktywnie współpracują z platformą ATP.

Oprogramowanie FortiClient wykorzystuje mechanizmy antywirusowe oparte o analizę heurystyczną oraz analizę reputacji, dlatego jest w stanie przeciwdziałać zarówno znanym, jak i przyszłym zagrożeniom typu zero-day. FortiClient poddaje na bieżąco filtrowaniu i inspekcji odwiedzane strony WWW oraz fizycznie podłączone urządzenia peryferyjne (np. napędy USB).

Fortinet wzbogacił platformę ATP o nowe elementy

FortiGate-3000D

Nowe firewalle noszą nazwy FortiGate-3000D i FortiGate-3100D. Urządzenia zawierają 32 porty 10 GbE, mają wysokość 2U i działają we współpracy z rozwiązaniem FortiSandbox, wykrywając nowe, nieznane jeszcze zagrożenia, a następnie przesyłając tak zebrane dane do laboratorium FortiGuard Labs.

Zobacz również:

Szkodliwy kod jest tam analizowany w celu przygotowania odpowiednich szczepionek. Gotowe aktualizacje są następnie automatycznie rozsyłane w czasie rzeczywistym do wszystkich rozwiązań zabezpieczających Fortinet na całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200