AT&T i Ericsson demonstrują wirtualizację funkcji sieciowej

Ericsson wspólnie z AT&T zaprezentowali wirtualizację funkcji sieciowej NFV (Network Function Virtualization). Celem wspólnej demonstracji była pomyślna wirtualizacja funkcji CSCF (Call Session Control Function) w węźle IMS (IP Multimedia Subsystem) dostarczanej poprzez bazującą na oprogramowaniu OpenStack platformę Ericsson Cloud Execution Environment. Za obsługę i zarządzanie wirtualną funkcją sieciową odpowiedzialny jest Ericsson Cloud Manager.

  • AT&T i Ericsson wspólnie zademonstrowali wirtualizację funkcji sieciowej (standard NFV)
  • Zwirtualizowana aplikacja IMS została pomyślnie uruchomiona w obsługiwanym przez Ericsson Cloud Manager i opartej na oprogramowaniu OpenStack platformie Ericsson Cloud Execution Environment
  • Demonstracja sesji multimedialnej oraz niektórych kluczowych dla aplikacji telekomunikacyjnych funkcji zapewnienia wysokiej dostępności

Toby Ford, zastępca wiceprezesa AT&T ds. strategicznej realizacji operacji informatycznych, oświadczył: „AT&T i Ericsson wspólnie pracowały nad prototypem systemu do uruchamiania wirtualnej funkcji sieciowej na oprogramowaniu OpenStack. Oprócz uruchomienia rzeczywistej sesji multimedialnej system demonstracyjny prezentuje wybrane funkcje zapewniające wysoką dostępność, niezbędne dla aplikacji telekomunikacyjnych.

Demonstracja pokazuje, w jaki sposób wirtualną maszynę CSCF można przenieść z wadliwego sprzętu na inny, funkcjonujący sprzęt zapasowy bez utraty jakichkolwiek danych lub informacji o kluczowym znaczeniu dla misji firmy.

Zobacz również:

  • Ericsson dostarczy komponenty radiowe dla sieci LTE450 w polskiej energetyce

Mats Karlsson, kierownik ds. architektury i procesów Group Function Technology w Ericsson, powiedział: „Planujemy zwirtualizować większość funkcji sieciowych Ericsson do roku 2016. Ta demonstracja pokazuje, w jaki sposób można obecnie wirtualizować tak krytyczne funkcje jak IMS nie stwarzając zagrożenia dla usług telekomunikacyjnych zapewniających wysoką dostępność. Jest to ważny krok w kierunku wirtualizacji funkcji sieci telekomunikacyjnych. OpenStack to otwarty i skalowalny system operacyjny służący do tworzenia publicznych i prywatnych chmur. Ericsson stawia na oprogramowanie OpenStack i wdraża je jako podstawę dla standardu NFV, aby uczynić sieć bardziej dostępną dla innowacyjnych aplikacji.

Poprzez uzupełnienie oprogramowania OpenStack szeregiem funkcji klasy operatorskiej Ericsson przyczynia się do jego rozwoju i dostarcza schematy dla kolejnych wersji oprogramowania, które zostaną zaprezentowane na szczytach OpenStack Juno i Kilo. Funkcje te obejmują wysoką dostępność, przydział, optymalizację i izolację zasobów, bezpieczeństwo klasy operatorskiej, zarządzanie oprogramowaniem. asystę aktualizacyjną, atestację i obsługę sieci WAN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200