400 osób na konferencji Get.NET w Łodzi

W połowie kwietnia 2015 w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się trzecia edycja Konferencji Get.NET. Zainteresowanie tym jednym z bardziej znanych wydarzeń związanych z technologiami .NET i pokrewnymi w Polsce było ogromne: zamiast 300 planowanych specjalistów i pasjonatów zarejestrowało się 400. Organizatorem konferencji jest firma Sii.

Na konferencji odbyło się 10 prelekcji i warsztatów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia 2 znanych w środowisku kobiet. Iris Classon, Key Speaker konferencji, mówiła o podstawach tworzenia między platformowych aplikacji przy użyciu narzędzi Apache Cordova dla Visual Studio. Druga z nich, Paula Januszkiewicz, międzynarodowy ekspert ds. bezpieczeństwa i Microsoft MVP, opowiadała o złośliwym oprogramowaniu i sposobach walczenia z nim. Dużą popularnością cieszyły się także inne wystąpienia, prowadzone przez znanych polskich ekspertów .net.

Sii zapowiada, że kolejna edycja odbędzie się już na jesieni w Gdańsku, by za rok znowu wrócić do Łodzi.

Wydarzenie to wpisało się już jako pozycja obowiązkowa w kalendarz programistów, studentów, wykładowców akademickich i innych osób interesujących się tą technologią i pokrewnymi – mówi Maciej Topczewski, Dyrektor Sii w Łodzi. – Jest dobrze oceniana przez uczestników, którzy wskazują coraz to nowe tematy do omówienia i prelegentów, których chcieliby na konferencji posłuchać. Podchodzimy do organizacji Get.net z pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Uczestnicy to widzą i doceniają, co pomaga nam także w budowaniu dobrego wizerunku Sii.

Firma Sii jest organizatorem konferencji. Jej oddział w Łodzi, który działa od 2012 roku i wyszedł z inicjatywą zorganizowania get.net, zatrudnia obecnie ponad 60 inżynierów, pracujących nad projektami dla klientów z sektora bankowego, finansowego, przemysłowego, nowych technologii i mediów. Oddział uruchomił niedawno nowe Delivery Center, w którym realizowane będą projekty dla nowych branż – m.in. motoryzacji i lotnictwa. Planuje zatrudnić do końca roku około 40 inżynierów. Biuro i siedziba Delivery Center mieszczą się na ul. Kopcińskiego 77, gdzie Sii wynajmuje już 2 piętra.

Patronem medialnym był „Computerworld”. Partnerami Konferencji Get.net były: Microsoft, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Łódzka Grupa Profesjonalistów IT & .NET, Młodzi w Łodzi, Kenis.pl, Helion, DarkFrame, DevTalk.pl.