Unify – tak brzmi nowa nazwa firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Enterprise Communications zmienił nazwę na Unify i informuje, że będzie dalej pracować nad rozwiązaniami UC (Unified Communications). Zmiana nazwy firmy następuje w momencie, gdy systemy zunifikowanej komunikacji przechodzą swoistą metamorfozę, co jest głównie spowodowane trendem znanym pod skrótem BYOD (Bring-Your-Own-Device).

Janusz Chustecki
16.10.2013, godz. 06:24

To dzięki temu trendowi pracownicy nie są już tak ściśle związani ze stojącym na biurku komputerem czy telefonem i komunikują się z otoczeniem za pośrednictwem urządzeń mobilnych, nie tylko firmowych, ale również prywatnych. To między innymi właśnie dlatego Unify będzie dalej pracować nad projektem Ansible, który firma Siemens Enterprise Communications zaprezentowała w połowie br.

Unify zamierza budować w ramach tego projektu chmurowe systemy komunikacyjne transmitujące głos, tekst i obrazy wideo. Użytkownicy będą mogli komunikować się między sobą za pośrednictwem chmury i przy użyciu różnych urządzeń, stacjonarnych oraz mobilnych. Firma zapowiada, że w styczniu system będzie już gotowy. Najpierw zostanie dokładnie przetestowany, a na rynek trafi w połowie 2014 r.

Zobacz również:

Raport specjalny: Praktyki i staże w IT


Zapraszamy do pobrania najnowszego wydania Computerworld, w którym przedstawiamy jak zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie, z czym to się wiąże i jak wpływa na rozwój osobisty. W raporcie m.in. - Stażyści u pracodawcy - Pożądane zawody - Studencka...