Hitachi w zwirtualizowanych środowiskach

Klienci potrzebują produktów do wyraźnie zdefiniowanych zastosowań. Hitachi Data System chce walczyć o coraz trudniejszy rynek, na którym nie obowiązuje jeden standard.

Macierz kontra sieciTegoroczna konferencja Hitachi Information Forum 2013 odbyła się w Warszawie i zgromadziła ok. 250 uczestników. To sporo, biorąc pod uwagę, że Hitachi Data Systems (HDS) jest w Polsce firmą kilkunastoosobową. Z drugiej strony, nie robi to takiego wrażenia, jeśli wziąć pod uwagę, że firma ma na naszym rynku kilkuset klientów, a przy tym możliwości funkcjonalne i wizję rozwoju jej produktów, a także sieć partnerów.

Akcenty na rynku wyraźnie przesuwają się w kierunku dostarczania rozwiązań skonfigurowanych na potrzeby konkretnych zastosowań i firma HDS jest produktowo gotowa, by walczyć o klientów na tak zdefiniowanym rynku.

Przykładem jest oferowanie gotowych rozwiązań archiwizacyjnych wykorzystujących oprogramowanie Simpana firmy CommVault, a także rozwiązań skonfigurowanych na potrzeby wirtualizacji środowisk serwerowych i desktop (VDI) opartych na platformach wirtualizacyjnych VMware i Microsoft, a także rozwiązania dla aplikacji SAP i Oracle.

Zarządzanie i integracja

Równolegle HDS konkuruje niskimi kosztami zarządzania rozwiązań zintegrowanych. Firma stworzyła rozszerzenie konsoli do zarządzania VMware vCenter, dzięki czemumu jeden administrator może za pomocą tego samego narzędzia zarządzać platformą serwerową, platformą do zarządzania danymi oraz łączącą je siecią.

W niedalekiej przyszłości firma zamierza udostępnić analogiczne rozwiązanie integrujące się z platformą do zarządzania środowiskami wykorzystującymi technologie Microsoft. Obecny na konferencji dyrektor ds. technologii Hubert Yoshida wyraźnie sugerował, że integracja z platformami wirtualizacyjnymi to strategiczny kierunek rozwoju oferty.

Niewiele osób wie, że HDS od lat produkuje nie tylko systemy pamięci masowych, lecz także własne serwery kasetowe. Do niedawna HDS sprzedawał je wyłącznie w Japonii. Firma wykorzystuje serwery do oferowania – coraz powszechniej oczekiwanych przez klientów – rozwiązań zintegrowanych, łączących platformę do składowania i zarządzania danymi z platformą dla aplikacji. Ale nie tylko.

„Zdarza się, że klienci w Polsce kupują nasze serwery x86 nawet bez pamięci masowych. Powodów jest kilka, w tym np. sprzętowe partycjonowanie bez udziału hypervisorów, czyli LPAR, czy też możliwość łączenia dwóch lub czterech serwerów blade w jeden serwer SMP. W obu wypadkach wykorzystujemy standardowe technologie Intela” – mówi Tomasz Jangas, inżynier wsparcia w HDS Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200