NetApp – pracujemy nad infrastrukturami bazującymi na hybrydowych chmurach

Hybrydowe – to słowo jest odmieniane ostatnio w świecie IT na wiele sposobów. Prawie każdy dostawca usług wykorzystujących chmury zapewnia, że już ma (a jeśli nie, to jest to tylko kwestią czasu) w swoim portfolio rozwiązania, które bazują na hybrydowej chmurze. Do grona takich dostawców dołącza firma NetApp, która doszła widocznie do wniosku, że jest to prawidłowy kierunek rozwoju systemów IT.

Firma zapowiada, że nie będzie budować wszystkiego od początku i zastępować sprawdzonych już rozwiązań (takich jak vSphere czy OpenStack) swoimi rodzimymi produktami. Chce oferować produkty wykorzystujące dostępne obecnie na rynku produkty, które wirtualizują zasoby i korzystają z usług chmur. Są to takie platformy, jak OpenStack, VMware, CloudStack i wiele innych, które są używane do budowania wirtualnych maszyn i zarządzania zasobami, które muszą im towarzyszyć. Firma twierdzi, że pracuje nad rozwiązaniami, które zapewnią wirtualnym maszynom dostęp do produkowanych przez nią systemów pamięci masowych.

NetApp nie jest nowicjuszem i ma już w tym obszarze pewne doświadczenie. Po koniec zeszłego roku podjęła współpracę z AWS i zbudował hybrydową infrastrukturę, w której jej urządzenie OnTap (instalowane po stronie klienta), zapewniało mu bezpośredni dostęp do publicznej chmury AWS. Firma zamierza wykorzystać to urządzenie w swoich przyszłych rozwiązaniach, modyfikując i usprawniając je we współpracy z dostawcami usług wykorzystujących chmury prywatne i publiczne.

Zobacz również:

  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24

NetApp chce też przyczynić się do rozwoju otwartych platform chmurowych, ze szczególnym uwzględnieniem projektu OpenStack. Zamierza bowiem integrować swoje systemy pamięci masowe z chmurami wykorzystującymi oprogramowanie OpenStack. Będzie również współpracować z dostawcami chmur i aplikacji obsługujących środowiska obliczeniowe „hyperscale computing” (czyli takich, które można skalować w bardzo szerokim zakresie).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200