Powstanie polska, technologiczna "ambasada" w Kalifornii

Polscy przedsiębiorcy mają szansę podbić Dolinę Krzemową. Realizację wspólnych, zaawansowanych technologicznie projektów, ma ułatwić polskie przedstawicielstwo w Kalifornii. Ma ono pomóc m.in. w znajdowaniu partnerów do projektów i wspierać współpracę biznesu i nauki.

Polska szuka swojej szansy na dynamiczny rozwój w dziedzinie innowacyjności. Stąd m.in. koncepcja zacieśniania współpracy polskich przedsiębiorców z głównymi ośrodkami technologicznymi na całym świecie. Pierwszym wyborem było kalifornijskie centrum innowacyjności. Pilotażowy projekt prowadzony w Kalifornii jest na finalnym etapie realizacji. "Chcielibyśmy, aby nie tylko w Dolinie Krzemowej powstały polskie technologiczne "ambasady". Takie polskie przedstawicielstwa, które byłyby finansowane z pieniędzy publicznych, żeby była płynna możliwość do linkowania polskich przedsiębiorców, którzy mają pomysły, z najbardziej rozwiniętymi technologicznie miejscami" - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dariusz Bogdan, wiceminister gospodarki. I dodaje, że po powstaniu "ambasady" w Kalifornii resort gospodarki będzie chciał wzmocnić obecność polskich firm innowacyjnych m.in. w Chinach i Indiach. Bo choć polskim przedsiębiorcom nie brakuje pomysłów, to wciąż w tych ośrodkach nie są wystarczająco reprezentowani i dlatego warto zacząć skuteczną promocję.

"Pokażemy, że Polacy też są bardzo innowacyjni, potrafią wymyślać bardzo ciekawe rozwiązania. Przykładem może być polskie rozwiązanie: elektroniczna kostka do gier. Rewelacyjna rzecz, wymyślona przez młodych polskich przedsiębiorców, która może być hitem technologicznym i komercyjnym najbliższych miesięcy na całym świecie" - mówi Dariusz Bogdan. Dzięki powstaniu "ambasad" technologicznych, operujących w obszarze wysokich technologii, przebicie się z własnym pomysłem i pozyskanie partnera z zewnątrz, ma być znacznie łatwiejsze niż dziś. "Będzie można zgłosić swój pomysł po to, żeby znaleźć do tego pomysłu partnera. Niezależnie od tego, czy zgłoszą to firmy, które funkcjonują np. w Dolinie Krzemowej, czy też Polacy, będziemy starali się "linkować" takie przedsięwzięcia i znaleźć im dobry grunt do realizacji" - tłumaczy wiceminister gospodarki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200