Nowości rynkowe

Moduł superkondensatorów dla zasilaczy EVER

Alternatywnym źródłem energii dla zasilacza awaryjnego jest kondensator o bardzo wysokiej pojemności. Firma EVER produkuje model zasilacza z superkondensatorami UPS Sinline Evolution.

W zasilaczach awaryjnych do magazynowania energii przeważnie stosuje się akumulatory ołowiowe. Alternatywnym źródłem energii dla zasilacza są kondensatory o bardzo wysokiej pojemności. Chociaż są droższe i wymagają specjalnego układu ładowania oraz rozładowania, ich ładowanie trwa kilka minut zamiast kilku godzin, liczba cykli ładowania osiąga 1 mln, a zakres temperatury pracy jest szerszy.

Firma EVER produkuje obecnie jeden model zasilacza z superkondensatorami - UPS Sinline Evolution o mocy 1000 VA lub 2000 VA. Zastosowane kondensatory mają pojemność po 55 F przy napięciu 50 V każdy. Obecnie opracowywane są moduły konwertera, które pozwolą na pracę superkondensatorów z różnymi modelami zasilaczy wykonanych w topologii online. Typowym zastosowaniem będzie doposażenie zasilaczy awaryjnych przeznaczonych do pracy w środowiskach podlegających losowym silnym wahaniom mocy obciążeń i tych, w których występują częste krótkotrwałe zaniki napięcia sieciowego lub wymagany jest szeroki zakres dopuszczalnej temperatury pracy.

Nowy Symantec Netbackup 7.5

Usługi składowania danych w modelu cloud są dostępne z opcji konsoli programu. Opcja NetBackup Search umożliwia przeszukiwanie informacji przechowywanej w całym środowisku.

Najnowsza wersja oprogramowania Symantec NetBackup została wzbogacona o funkcje, które przyspieszają czas wykonywania kopii, zarządzają replikacją i deduplikacją, oraz umożliwiają wykorzystanie mechanizmów wbudowanych w macierze dyskowe. Oprogramowanie integruje się ze środowiskiem wirtualizowanym VMware vSphere w całkowicie przezroczysty sposób, obsługując granularne odtwarzanie aplikacji, takich jak Exchange, Sharepoint i SQL Server pracujących wewnątrz maszyn wirtualnych VMware.

Narzędzie NetBackup Accelerator znacznie zmniejsza czas wykonywania kopii bezpieczeństwa, gdyż eliminuje skanowanie pliku, w celu określenia ilości danych, które się zmieniły - wykorzystuje deduplikację po stronie klienta i syntetyczne konstruowanie pełnego obrazu kopii na podstawie informacji przyrostowych. Niekiedy osiąga się dzięki temu 100-krotne skrócenie czasu niezbędnego do skopiowania zasobów.

Wersja 7.5 wyposażona w NetBackup Replication Director integruje się z opcjami kopii migawkowych oraz replikacji migawek przez sieć SAN i WAN, obecnymi w macierzach takich firm jak NetApp. Integracja umożliwia wykorzystanie opcji realizowanych przez logikę macierzy dyskowych, a zatem zadania takie jak kopie tysięcy maszyn wirtualnych czy zdalną replikację można zrealizować znacznie szybciej niż za pomocą samego oprogramowania backupowego. Narzędzie umożliwia prowadzenie zunifikowanej polityki zarządzania danymi, ułatwia monitoring i raportowanie, dostarcza opcje granularnego odtwarzania plików i danych aplikacji.

Oprogramowanie umożliwia skopiowanie i odtwarzanie danych środowisk fizycznych i wirtualnych z dysków, taśm, urządzeń, obrazów stanu lub chmury obliczeniowej. Usługi składowania danych w modelu cloud są dostępne bezpośrednio z opcji konsoli programu.

Opcja NetBackup Search umożliwia przeszukiwanie informacji przechowywanej w całym środowisku. W ten sposób można przeszukiwać informację zgodnie z kryteriami zgodności z regulacjami prawnymi, a następnie blokować pliki, które nie powinny ulec przedawnieniu przez czas retencji danych.

Symantec dostarcza urządzenia klasy Appliance: NetBackup 5220 oraz NetBackup 5020 o pojemności odpowiednio od 4 do 36 TB i 32 TB, model 5220 może pracować jako Master Server oraz Media Server, model 5020 jest urządzeniem deduplikującym. Środowisko testowe dla oprogramowania NetBackup udostępniła redakcji firma Comtegra.

Foglight NMS obsłuży kontrolę VoIP firmy Avaya

Firma Quest Software wprowadziła nową wersję Foglight Network Management System (NMS), dodając opcję monitoringu środowiska Avaya VoIP. Moduł Foglight NMS for VoIP zapewnia administratorom i inżynierom podgląd środowiska, monitorowanie w czasie rzeczywistym metryk jakościowych i wydajności systemów telefonii IP. Celem tego modułu jest łatwiejsze rozwiązywanie problemów związanych np. z przerwanymi połączeniami, niską jakością głosu, opóźnieniami sieciowymi lub wydajnością.

Nowe serwery z układami E5 Intela

Intel wprowadza na rynek nowe procesor serii E5-2600. To najważniejsza od dwóch lat modernizacja procesorów przeznaczonych do serwerów typu x86.

Procesory E5 oferują do ośmiu rdzeni, obsłużą do 768 GB RAM i charakteryzują się poprawą wydajności sięgającą 80% w porównaniu do Xeonów 5600. Producenci zapowiadają już pierwsze serwery z nowymi układami.

IBM zaoferuje dwugniazdowy serwer BladeCenter HS23, który według producenta obsługuje cztery razy więcej pamięci RAM od swojego poprzednika HS22, dostarczy 62% więcej mocy obliczeniowej i będzie mógł hostować 20% więcej maszyn wirtualnych.

Serwery PowerEdge 12 G oferowane przez firmę DELL obsłużą 768 GB pamięci RAM i 36 TB przestrzeni dyskowej, dodatkowo wykorzystają pamięć półprzewodnikową w postaci modułów PCI-Express 3.0, które usprawnią pracę nowych procesorów w zastosowaniach transakcyjnych.

Poza usprawnieniami wydajności producenci serwerów wprowadzają czujniki monitorujące środowisko pracy serwera - HP wprowadza do serwerów Proliant Gen8 aż 1600 czujników, by usprawnić proces monitoringu i diagnostyki problemów sprzętowych. Dane z nich posłużą także do inteligentnego równoważenia obciążenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200