HP prezentuje swój pierwszy tablet webOS

HP zaprezentował wczoraj swój pierwszy tablet pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego webOS, w posiadanie którego firma weszła w momencie przejęcia firmy Palm. Urządzenie HP Touchpad ma wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala (1024x768), waży 0,8 kg i ma grubość 13 mm.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Skalowalne serwery – stwórz efektywny i wydajny system przetwarzania danych

Skalowalne serwery – stwórz efektywny i wydajny system przetwarzania danych

Efektywne przetwarzanie informacji czy dużych ilości danych to kluczowe kwestie niemal dla każdego przedsiębiorstwa działającego współcześnie na rynku. Co więcej, przy stale rosnącym zapotrzebowaniu na moc, malejących budżetach i współzawodnictwie rynkowym, niezwykle istotną sprawą...

Zintegrowane zarządzanie infrastrukturą IT

Zintegrowane zarządzanie infrastrukturą IT

Organizacje mierzą się z coraz większą liczbą elementów w swojej infrastrukturze IT, a co za tym idzie – jej rosnącym skomplikowaniem i problemami w integracji. O sposobach pokonywania tych trudności i efektywnym zarządzaniu kręgosłupem firmowego IT opowiada Mateusz Maciejewski z HP...

HP-VMware Solution Brochure

HP-VMware Solution Brochure

Poznaj jakie korzyści płynął z rozwiązań automatyzacji. HP-VMware Networking umożliwia łatwe i szybkie zarządzanie systemami w chmurze.

HP wbudował w tablet kamerę 1,3 megapikseli, pamięć o pojemności 16 lub 32 GB oraz 2-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon. Tablet w wersji z interfejsem Wi-Fi pojawi się latem br., a z interfejsami 3G i 4G kilka miesięcy później. Użytkownik będzie mógł również kupić kompaktową, bezprzewodową klawiaturę Touchpad.

Po przyłożeniu do tabletu kompatybilnego z nim telefonu webOS, telefon uruchomi automatycznie przeglądarkę i wyświetli tę samą stronę WWW, którą pokazuje tablet. Wszystkie urządzenie HP/webOS będą mogły synchronizować oraz współużytkować zasoby dzięki firmowemu oprogramowaniu Synergy.

Zobacz również:

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.