SAP definiuje kierunki rozwoju platformy NetWeaver

Podczas tegorocznej konferencji SAP TechEd przedstawiciele niemieckiego koncernu po raz kolejny zapewnili o przywiązaniu do własnego oprogramowania warstwy pośredniej. Ujawniono również szczegóły rozwoju platformy NetWeaver.

Jeszcze w tym roku niemiecki koncern zamierza udostępnić kolejną wersją oprogramowania NetWeaver. Oprogramowanie oznaczone symbolem 7.3 ma zyskać m.in. rozszerzone wsparcie dla technologii Java oraz usprawnienia w zakresie obsługi usług internetowych i zarządzania tożsamością. Nie zabraknie również zmian funkcjonalnych.

Według przedstawicieli SAP platforma NetWeaver jest rozwijana w kierunku stworzenia rozwiązania funkcjonalnie wykraczającego poza typowe systemy klasy middlware. Zgodnie z zapowiedziami środowisko NetWeaver będzie odgrywało istotną rolę w planach SAP związanych z rozwojem oferty pod kątem modelu cloud comuputing. Narzędzie wchodzące w skład platformy middleware mają być wykorzystywane m.in. do zarządzania aplikacjami oferowanymi w formie usługi. SAP zamierza zintegrować platformę NetWeaver m.in. z dedykowanymi dla urządzeń mobilnych rozwiązaniami rozwijanymi przez firmę Sybase. Dzięki opracowanym w ten sposób interfejsom rozwiązania SAP mają być dostępne z poziomu różnego rodzaju urządzeń i aplikacji zewnętrznych. Dodatkowo częścią platformy NetWeaver stać mają się mechanizmy pozwalające na prowadzenie analiz w środowisku bazodanowym. Nie ujawniono jednak szczegółów na temat terminów udostępnienia poszczególnych rozwiązań rozszerzających możliwości środowiska NetWeaver.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

Zdaniem analityków deklaracje przedstawicieli SAP mają uspokoić obecnych użytkowników platformy NetWeaver. Wcześniej mówiło się bowiem, że opracowane przez SAP oprogramowanie warstwy pośredniej w coraz większym stopniu odstaje od rozwiązań konkurentów, a niemiecki gigant nie przykłada się w należytym stopniu do jego rozwoju. Pojawiały się też spekulacje mówiące, że SAP zamierza wykorzystać, zdobyte w drodze ewentualnych przejęć, rozwiązania warstwy pośredniej firm takich jak Tibco, czy Software AG. Do tej pory nie znalazły one jednak potwierdzenia u przedstawicieli kierownictwa SAP.

Czytaj też:

SAP: nowa strategia, nowe produkty

SAP zainteresowany kupnem firmy Red Hat?

Oracle Fusion Applications najpóźniej w marcu 2011

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200