Sygnity realizuje nową strategię i łączy się z Winuelem

Subskrybuj RSS A A A
18 sierpnia 2010 13:36
Monika Tomkiewicz

Jak zapowiadał w lipcu Norbert Biedrzycki, prezes zarządu Sygnity, jednym z elementów nowej strategii firmy jest fuzja ze spółkami zależnymi i skupienie się na sektorze utilities. W tym celu firma łączy się właśnie z Winuelem. Konsolidacja ma pozwolić Sygnity na zmniejszenie kosztów i efektywniejsze zarządzanie biznesem.

O planach wchłonięcia spółek zależnych prezes zarządu Sygnity mówił już w lipcu br. Zapowiedział wtedy, że do końca 2010 r. firma połączy się z firmami Projekty Bankowe Polsoft i Winuel. Wspominał też o planach integracji z Max Elektronik. "Konsolidacja pozwoli Sygnity zmniejszyć koszty i efektywniej zarządzać biznesem" - mówił Biedrzycki.

Wspominane plany są właśnie realizowane i Sygnity łączy się z Winuelem. Grupa przygotowywała się do procesu konsolidacji już od jakiegoś czasu, między innymi poprzez zmianę struktury organizacyjnej i utworzenie jednorodnych biznesowo pionów. Jednym z nich jest pion utilities, do którego należy Winuel.

Zarząd Sygnity tłumaczy decyzję o planowanym połączeniu względami ekonomicznymi, mającymi na celu ujednolicenie oferty produktowej dla klientów sektora utilities, synergie kosztowe oraz konsolidację wiedzy i doświadczenia personelu. Zarząd chce wykorzystać kanały sprzedaży Sygnity w ramach oferowanych usług i produktów, które do tej pory znajdowały się w ofercie Winuel, by umocnić pozycje spółki w sektorze utilities i rozwinąć ofertę produktową.

Z tych samych powodów w tym roku Sygnity połączyło się już z Aramem, który działa w innym, strategicznym dla Sygnity sektorze - sektorze publicznym.

Czytaj także:
Sygnity: kontrakt na utrzymanie Pomostu za 14 mln zł
Sygnity ma nowego CFO
Plany rozwoju Grupy Sygnity w latach 2010-2012

Oceń artykuł

średnio: 0 liczba ocen: 0

Komentarze (0)





Najnowsze

Ile kosztuje dowód osobisty

Rząd jako jeden z powodów anulowania przetargu na blankiety e-dowodu podaje brak środków. Sprawdziliśmy, ile kosztowałoby to podatników i jaka jest cena za dokumenty tożsamości na świecie.

Państwo do konsolidacji

Obywatele uważają administrację publiczną za jeden organizm. W rzeczywistości jest to kilka tysięcy oddzielnych struktur, obrosłych biurokratycznymi naroślami. Czy można zracjonalizować działanie państwa? Jak w tym może pomóc informatyka?

Zarządzanie po japońsku

W praktyce przemysłowej wypracowano szereg skutecznych metod zarządzania. Wiele powstało w Japonii. Dlaczego, mimo ich efektywności, nie zawsze są stosowane w biznesie?

e-Sąd z odsieczą sprawiedliwości

Polski wymiar sprawiedliwości postrzegany jest jako skostniały i opieszały. Tymczasem kolejne e-usługi udostępniane przez Ministerstwo Sprawiedliwości ułatwiają życie przedsiębiorcom i usprawniają pracę sądów.

e-Zdrowie w Polsce i na świecie

Projekty informatyzacji służby zdrowia realizowane są na świecie z różnym powodzeniem. Skąd Polska mogłaby czerpać wzorce? A może jesteśmy skazani na własne rozwiązania?

Raport Państwo 2.0, czyli nowa wizja informatyzacji państwa

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, zaprezentował raport "Polska 2.0. Nowy start dla e-administracji". Przedstawia on informacje na temat stanu realizacji projektów będących w gestii nowo utworzonego ministerstwa oraz prezentuje kierunki dalszych działań związanych z informatyzacją i cyfryzacją administracji publicznej w naszym kraju.

Cyberprzestępcy podążają za użytkownikami

Już dwie na trzy polskie firmy odnotowały ataki lub awarie, które spowodowały spadek produkcji. Co trzecia firma utraciła dane. Liczba takich przypadków będzie rosła, bo hakerzy biorą na cel najbardziej masowe technologie. Szybko reagują też na zmiany w firmowej architekturze.

Rekomendacje




Serwisy IDG - Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści - Prenumerata: Computerworld, Networld, PC World
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88