Konkurs na stworzenie systemu inteligentnej nawigacji GPS w Warszawie

Podróżowanie po mieście samochodem - przez wciąż wzrastający ruch uliczny - staje się coraz bardziej uciążliwe nie tylko dla mieszkańców miast, którzy cierpią z powodu wzrastającego hałasu i zanieczyszczenia, ale i kierowców.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Sześć symptomów, że twoja firma może zarabiać na API

Sześć symptomów, że twoja firma może zarabiać na API

API Economy to sposób myślenia, schemat postępowania w biznesie, który opiera się na przekonaniu, że udostępnianie i wykorzystywanie zasobów informacyjnych poprzez ustandaryzowany interfejs programistyczny (API) może mieć silny pozytywny wpływ na przychody i rozwój przedsiębiorstwa.

Nowoczesne rozwiązania Lenovo w sektorze projektowania i programowania

Nowoczesne rozwiązania Lenovo w sektorze projektowania i programowania

Przez długie lata panowało przekonanie, że jedynym słusznym wyborem sprzętowym dla zawodowego projektanta lub inżyniera jest komputer stacjonarny. Nowe wymagania biznesowe oraz rozwój technologii mobilnych sprawiły, że desktopowe stacje robocze to we współczesnych zastosowaniach...

Rozwiązaniem problemu może być wynik konkursu programistycznego zorganizowanego przez IEEE International Conference on Data Mining 2010 (ICDM). Zadanie polega na opracowaniu algorytmu będącego odpowiedzią na jeden z trzech problemów postawionych przed uczestnikami:

 • przewidywanie natężenia ruchu ulicznego - celem jest stworzenie przewidywań przyszłych wartości w oparciu o dane z ATR (Automatic Traffic Recorder)
 • modelowanie procesu tworzenia się korków ulicznych - podczas rannego szczytu komunikacyjnego, w obecności robót drogowych, w oparciu o informacje o powstaniu pierwszych problemów drogowych
 • przewidywanie i rekonstrukcja ruchu drogowego - w oparciu o informacje w czasie bieżącym, otrzymane bezpośrednio od kierowców, którzy są wyposażeni w nawigację GPS wspartą odbiornikiem GSM wysyłającym do serwera współrzędne obecnego położenia.

  Zobacz również:

  • Tania kreacja cudów

  Uczestnicy mogą wybrać jedno, dwa lub trzy zadania, których rozwiązania się podejmą.

  Nagrodami w konkursie jest łącznie 5000 dolarów oraz udział i prezentacja swojego rozwiązania na Międzynarodowej Konferencji Data Maining, która odbędzie się w Sydney w Australii. Konkurs trwa do 6 września 2010 r. Więcej informacji na stronach IEEE International Conference on Data Mining 2010

  Serwis Computerworld dla programistów - wszystko o tworzeniu oprogramowania, jego jakości i narzędziach programistycznych.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.