Kolejna szansa dla innowacyjnych projektów

Ruszyła kolejna organizacja wspierająca ludzi posiadających innowacyjne pomysły. Fabryka Innowacji zaprasza badaczy, pracowników naukowych, inżynierów i studentów, którzy mają pomysł w fazie projektowej, istniejące prototypy czy nawet produkty gotowe do wdrożenia.

Fabryka Innowacji postawiła sobie za cel wspieranie innowacyjnego biznesu w początkowej fazie rozwoju. %"Nie trzeba mieć dokładnego biznes planu, wystarczy idea, którą pomożemy dopracować i rozwinąć w przedsięwzięcie biznesowe. Podczas selekcji szczególną uwagę skupiamy na badaniu potencjału rynkowego i technologicznego nowego produktu lub usługi, które powinny przynieść potencjalnemu inwestorowi oczekiwaną stopę zwrotu z inwestycji kapitałowej"$ - mówi Jacek Bzdurski, dyrektor Fabryki Innowacji.

Obiecujące projekty mogą zakwalifikować się do fazy preinkubacji. Pomysłodawcy mogą liczyć wtedy na wsparcie finansowe w wysokości do 200 000 zł. Fabryka Innowacji zapewnia też pomysłodawcom profesjonalne doradztwo, szkolenia i warsztaty z udziałem ekspertów i specjalistów w zakresie: regulacji prawnych (m.in. ochrona praw autorskich, patenty, analiza pomysłu), zagadnień finansowo - księgowych wyceny przedsięwzięć i biznes planowania, zasad funkcjonowania i badania rynku, marketingu produktowego.

Efektem pomyślnie przeprowadzonej preinkubacji będzie zawarcie porozumienia lub umowy inwestycyjnej w celu utworzenia wspólnie z pomysłodawcami, niezależnej osoby prawnej - spółki prawa handlowego - w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialności lub spółki akcyjnej. Etap wejścia kapitałowego może osiągnąć poziom nawet 200 000 euro.

Moment wejścia kapitałowego nie oznacza jednak zakończenia projektu. Eksperci fabryki Innowacji będą wspomagać nowo powstałą firmę np. w budowie struktur sprzedaży i kanałów dystrybucji.

Okres od pomysłu do wyjścia z przedsięwzięcia powinien zamknąć się w trzech lub czterech latach. W momencie wycofywania udziałów Fabryki Innowacji, spółka będzie mogła wykupić udziały od inwestorów lub pozyskać kapitał poprzez wejście na giełdę bądź zostać odsprzedana inwestorowi branżowemu albo funduszowi VC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200