Bezpłatne szkolenia z rozwiązań Microsoftu i SUSE Linux w województwie mazowieckim

Subskrybuj RSS A A A
03 lipca 2009 14:25
Adam Jadczak

170 pracujących osób otrzyma dostęp do autoryzowanych szkoleń w dziedzinie administracji sieciami komputerowymi w wyniku realizacji projektu "ITeraz Mazowieckie - rozwój certyfikowanych specjalistów IT szansą dla regionu".

Profesjonalne a zarazem bezpłatne szkolenia realizowane będą na mocy umowy zawartej 30 czerwca 2009 r. pomiędzy Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie a Unizeto Technologies. Projekt uzyskał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwa przedsiębiorstw. Wartość dofinansowania to ponad 2,5 mln zł.

Rekrutacja uczestników projektu rozpocznie się w Warszawie we wrześniu br. Wszyscy zainteresowani, którzy spełnią wymagania wstępne, uzyskają szansę udziału w autoryzowanych szkoleniach (Microsoft i SUSE Linux). Otrzymają również autoryzowane książki szkoleniowe, pomoc w nauczaniu on-line oraz możliwość podejścia do egzaminów zewnętrznych, aby certyfikować swoje umiejętności. Zajęcia odbywać będą się w godzinach popołudniowych i w weekendy tak, aby uczestnictwo w nich nie było uciążliwe dla osób pracujących.

Projekt obejmuje 2 884 godziny szkoleniowe i realizowany będzie przez 27 miesięcy, w trakcie których uruchomionych zostanie 13 grup szkoleniowych dla ścieżki Microsoft i 4 grupy dla SUSE Linux.

Rozpoczął się także nabór wniosków na 144 mln zł na stworzenie własnych projektów e-commerce.

Aktualizacja: 03 lipca 2009 15:58
Wśród warunków wstępnych dla osób zainteresowanych przystąpieniem do projektu, znajdą się:
- wiek powyżej 18 roku życia,
- miejsce zatrudnienia/wykonywania pracy w województwie mazowieckim,
- co najmniej podstawowa wiedza wiedza informatyczna w zakresie funkcjonowania sieci komputerowych.
Szczegółowy regulamin rekrutacji powstanie we wrześniu.

Oceń artykuł

średnio: 5 liczba ocen: 1

Komentarze (8)

sai

11-09-2009 09:53

Dzieje się coś w tej sprawie ?

aix

06-07-2009 09:54

W Lubelskiem już były te kursy. Podział był właściwszy, bo 1 do 1.

kisage

05-07-2009 22:08

naprawdę szkoda, że tylko mazowieckie, i znów Polska A i Polska B, ehhh...

Roman

04-07-2009 23:11

@Adam Spóźniający się zegarek też co jaki czas pokazuje właściwa godzinę. Nienakręcony nawet dwa razy na dobę.

Adam

04-07-2009 16:12

@Gość zwany Tadem. Chyba pierwszy raz napisałeś coś z sensem.

B_u_b_a

04-07-2009 13:26

m$ i Novel ssie, jedna firma sprzedała się drugiej

mario

03-07-2009 22:30

Nie ma nic za darmo - nie bezpłatne, tylko finansowane z kasy wszystkich płacących podatki.

Gość

03-07-2009 15:45

Super! Najcenniejsze byłyby szkolenia obejmujące i produkty Microsoftu i pod linux poprowadzone przez ludzi z certyfikatami i na podobnym poziomie merytorycznym i pedagogicznym - bo takie szkolenie najbardziej rozwija, bo wtedy jest spora szansa zobaczenia szerzej niz tylko stare stronnicze niszowe argumenty, zobaczenia ile kosztuje system, ile sprzęt, prąd a ile razy więcej ludzie i ich czas i przewidyalność i jakość, doszkalanie się szukanie rozwiązań itd. Wyszło by porównawczo co kiedy i czego się spodzewać. Zdaję sobie sprawę, że aż tak fajnie nie będzie, niemniej jednak lepiej sie uczyć niż nie uczyć a braki wiedzy i jej aktualizacje będzie wtedy łatwiej i szybciej uzupełniać we własnym zakresie.


Najnowsze

MAC, czyli ministerstwo reformowania rządzenia

Premier wspiera lojalnie w kryzysie najbliższego współpracownika, Michała Boniego, przyjmując na siebie atak oburzonych internautów podczas debaty o ACTA.

Nowe, unijne zamówienia publiczne

Komisja Europejska proponuje ważne zmiany prawa wspólnotowego w obszarze zamówień publicznych. Warto im się przyjrzeć bo to jeden z elementów nowej perspektywy finansowej UE. Warto zatem przyjrzeć się owej propozycji bliżej.

Bezpieczeństwo rządowych stron - analiza

Zespół zadaniowy ds. ochrony portali rządowych opublikował wytyczne. Trudno stwierdzić, że to najlepsze rekomendacje, jakie można było przy okazji zaistniałych ataków wypracować.

DEBATA: Kiedy walka polityczna w sieci przemienia się w cyberterroryzm?

Skuteczny atak cybernetyczny przyniesie opłakane skutki dla państwa i gospodarki. Boleśnie się o tym przekonaliśmy, gdy nie można było dostać się na strony internetowe najważniejszych instytucji w Polsce.

Czy MSW chce unieważnienia przetargu na pl.ID?

Rośnie ryzyko całkowitego unieważnienia przetargu na nowe dowody osobiste. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie firmy Sygnity, która nie zgadzała się na wydłużenie o trzy miesiące terminu składania ofert na dostawę blankietów nowych dowodów osobistych. Wydłużenie całego postępowania o trzy miesiące może spowodować skargi uczestniczących w nim firm, a w konsekwencji unieważnienie przetargu.

Garść rad dla roztropnego szefa IT

Trudne czasy w gospodarce to okres, kiedy szczególnego znaczenia nabiera hasło: Jak cię widza, tak cię piszą. Osłabienie rynku przekłada się na oszczędności w przedsiębiorstwie, a oszczędności najłatwiej szukać w działach, które, w opinii zarządu, nie są bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością - czyli również w dziale IT.

Sprzeczne wizje e-dowodu

Koncepcja elektronicznego dowodu osobistego powstała w Polsce wiele lat temu. Starsze są koncepcje elektronicznego systemu świadczeń ochrony zdrowia. Mimo to, nadal są w trakcie budowy.

Rekomendacje


Serwisy IDG - Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88