Wystartował program dla studentów Grasz o staż

Wczoraj (2 lutego) pojawiły się konkursowe zadania. W ten sposób rozpoczęła się XIV edycja konkursu "Grasz o staż", która potrwa do 6 kwietnia.

Konkurs "Grasz o staż" przeznaczony jest dla studentów III, IV i V roku studiów, studentów III roku studiów licencjackich oraz I i II roku magisterskich studiów uzupełniających. Do udziału w nim zaproszeni są również absolwentów, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.

Aby wygrać jeden z ponad 130 staży wystarczy rozwiązań przynajmniej jedno, a maksymalnie trzy zadania konkursowe z puli 58 opublikowanych na stronie www.grasz.pl. Konkursowe prace należy przesłać poprzez stronę www.grasz.pl do 6 kwietnia. W tym roku oprócz staży do wygrania są studia podyplomowe, przeznaczone nie tylko dla osób zainteresowanych obszarami miękkimi, ale również technicznymi. Dodatkowo czekają kursy językowe, specjalistyczne szkolenia, nagrody książkowe i prenumeraty czasopism.

"Dla młodych ludzi, wkraczających w zawodowe życie w tak szczególnym czasie kryzysu, szkolenie się, praca nad sobą, daje szansę na dobry start, na utrzymanie się na rynku, mimo różnych trudności" - mówi Mirosława Kownacka, dyrektor Grupy Training & Consulting, jeden z Fundatorów nagród dodatkowych.

Wśród tegorocznych staży znaleźć można obszary związane z telekomunikacją i IT, analizą danych, finansami, PR, marketingiem, zarządzaniem zasobami ludzkimi, biotechnologią i ochroną środowiska. Ciekawe staże znajdą również osoby zainteresowane logistyką, energetyką, optymalizacją produkcji, prawem, ubezpieczeniami, czy zarządzaniem projektami. Szczegółowe opisy oferowanych praktyk znajdują się na stronie www.grasz.pl.

Na wszystkich laureatów czekają praktyki, za które otrzymają wynagrodzenie - 2200 brutto za miesięczny staż w firmach, 1200 netto w organizacjach pozarządowych. Staże potrwają przynajmniej miesiąc, jednak doświadczenia ubiegłorocznych edycji pokazują, że wiele z nich trwa dużo dłużej, zaś ponad 30% laureatów kończy staż podpisaną umową o pracę.

"Grasz o staż" powstał w 1996 r. Konkurs co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami. Dotychczas odbyło się 13. edycji programu. Nagrody ufundowało w nich ponad 300 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki, z różnych branż a laureatami konkursu zostało ponad 1700 osób.

Więcej o rynku pracy

Ile zarabia polski informatyk?

3 specjalności IT, którym nie straszne cięcia wynagrodzeń

Manpower: Korzystne perspektywy na polskim rynku pracy w I kw. 2009 roku

Braki w wykształceniu specjalistów IT

Brakuje specjalistów systemowych i deweloperów

Inwestycja w certyfikat IT coraz mniej opłacalna

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200