Mariaż Ateny i monachijskiego MSG

Firmy MSG i Atena nawiązały dwustronną współpracę. Strategiczne partnerstwo ma na celu m.in. stworzenie wspólnej oferty dla dużych, złożonych projektów na rodzimych rynkach oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Firmy MSG i Atena nawiązały dwustronną współpracę. Strategiczne partnerstwo ma na celu m.in. stworzenie wspólnej oferty dla dużych, złożonych projektów na rodzimych rynkach oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W ramach współpracy tworzone będą m.in. wspólne zespoły projektowe. Na mocy podpisanej umowy obie firmy będą również prowadziły wspólne prace nad stworzeniem współdziałającej grupy rozwiązań dla rynku ubezpieczeniowego. Atena zajmie się również lokalizacją i dopasowaniem produktów MSG do specyfiki polskiego rynku.

"Chcemy skorzystać z doświadczenia polskich informatyków, cieszących się uznaniem na świecie, i wspólnie z międzynarodowym zespołem grupy MSG tworzyć nowe produkty wychodzące naprzeciw światowym trendom społeczności 2.0" - zapewnia Bernhard Lang, prezes MSG. Jego zdaniem rozwiązania typu front-office sopockiej firmy stanowić będą uzupełnienie dla oprogramowania niemieckiego producenta. Oprogramowanie MSG koncentruje się bowiem na obsłudze wewnętrznych procesów biznesowych firm z branży ubezpieczeniowej. Synergia ma wynikać również z wykorzystywanych przez obie firmy wspólnych rozwiązań technologicznych, m.in. architektury SOA i środowiska Java.

"Nasze biznesowe cele zakładają dalszą specjalizację usług i otwarcie na nowe segmenty rynku. W pierwszej kolejności chcemy przygotować ofertę dla rynku ubezpieczeń zdrowotnych" - mówi Piotr Podleśny, prezes zarządu Ateny. Podkreśla również, że nawiązana współpraca znacznie ułatwi konsultantom jego spółki świadczenie usług na rynkach międzynarodowych. Atena zamierza też nadal zwiększać zatrudnienie. W ciągu dwóch lat jego poziom w sopockiej firmie wzrósł o prawie 60%. Obecnie Atena zatrudnia ok. 320 osób. Firma zamierza w krótkim czasie stać się największym dostawcą rozwiązań dla rynku ubezpieczeniowego w Polsce pod względem przychodów. Na koniec br. mają one wynieść ok. 60 mln zł.

Według ekspertów sopockiej spółki planowane zmiany na polskim rynku ubezpieczeniowym - m.in. wprowadzenia tzw. koszyka świadczeń zdrowotnych, przełożą się na wzrost inwestycji w IT. Kluczowe stanie się szybkość działania i poziom obsługi klienta. Zdaniem specjalistów rośnie także świadomość korzyści wynikających z posiadania odpowiedniej struktury IT i jej modelu zarządzania oraz finansowania. Równolegle zwiększa się zainteresowanie usługami outsourcingu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200