IBM zaprezentował nową rodzinę produktów NetVista

Nowa rodzina komputerów PC i urządzeń została zaprojektowana specjalnie z myślą o Internecie.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!

IBM zaprezentował nową rodzinę urządzeń i komputerów PC - NetVista. Zostały one zaprojektowane specjalnie pod katem korzystania z Internetu oraz mają zapewniać prostą instalację i obsługę.

"Obecnie klienci od standardowych komputerów PC wolą urządzenia, które dają

im natychmiastowy dostęp do Internetu i zwiększają ich produktywność. Seria IBM NetVista jest dużym krokiem w kierunku uwolnienia użytkowników od technologii, które uczyniły komputery PC trudnymi w obsłudze i użytkowaniu oraz daje klientom urządzenia przystosowane do takiej pracy, jaką wykonują" - stwierdził Bernard Pinson, menedżer z IBM Personal Systems Group.

NetVista All-in-One, to komputer PC należący do nowej rodziny, którego wymiary stanowią zaledwie 25% typowego komputera (46,6/40,6/25,4 cm). W jego standardowym wyposażeniu znajduje się płaski monitor z wbudowanymi głośnikami, napęd dyskietek i CD/DVD-ROM, które zostały ukryte za monitorem. Komputer wyposażony jest w procesor Pentium III, dwa gniazda PCI i siedem portów USB służących do podłączania urządzeń peryferyjnych, w tym modemu.

Kolejnym komputerem z nowej rodziny jest NetVista Legacy-Free, który producent określa jako urządzenie łączące funkcjonalność komputera typu desktop z niezawodnością i bezpieczeństwem oferowanym przez terminale typu thin client. Wyposażony jest on w Pentium III, zintegrowana kartę sieciową, dwa gniazda PCI, trzy kieszenie i siedem portów USB. Zastosowano w nim 256-bitową technologię szyfrowania danych oraz opracowany przez IBM tzw. security chip, zapewniający bezpieczeństwo transmitowanych danych.

Z kolei przeznaczeniem NetVista Internet Appliance, prostego i lekkiego urządzenia, jest zapewnienie użytkownikom natychmiastowego dostępu do Internetu.

Ostatnim produktem nowej serii jest NetVista Thin Client, rozwiązanie terminalowe pozwalające na współpracę z płaskim monitorem. Terminal Thin Client umieszczany jest z tyłu monitora, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca.

Producent na razie nie ujawnił cen nowych produktów, wiadomo jednak, że mają być one dostępne na całym świecie początku kwietnia.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.