EMC Forum 2007 w Wiśle

Gdzie i jak przechowywać dane, a co więcej, jak tym zarządzać?

Gdzie i jak przechowywać dane, a co więcej, jak tym zarządzać?

988 mln GB

danych zostanie przetworzonych na świecie w 2010 r.

Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy II edycji konferencji EMC Forum, która odbyła się w Wiśle. Podczas wprowadzającego wystąpienia Bartosz Stebnicki, dyrektor generalny EMC Polska podsumował obowiązujące trendy związane z przetwarzaniem i przechowywaniem informacji. Wskazał, że zdjęcia, filmy, muzyka i poczta elektroniczna są głównymi czynnikami lawinowego wzrostu ilości danych, które trzeba przechować. Fakt, że do 2006 r. zostało stworzonych 3 mln razy więcej danych niż treść zapisanych dotychczas w książkach, powoduje, że nadeszła konieczność uporządkowania sposobu podejścia do zarządzania informacją. Bartosz Stebnicki wskazał takie kluczowe elementy tego procesu, jak: przechowywanie danych, ich ochrona, optymalizacja oraz wykorzystywanie wartości zgromadzonych danych.

EMC realizuje obecnie politykę, która nie skupia się już tylko na dostawach sprzętu do przechowywania danych, ale oferowaniu także infrastruktury do zarządzania nimi. Stąd obok podstawowej oferty pamięci masowych pojawiły się systemy do zarządzania treścią i archiwizacji (to m.in. efekt przejęcia firmy Documentum), a EMC włączył do oferty również systemy bezpieczeństwa kupione wraz z RSA Security i technologię wirtualizacji VMware.

Oprócz specjalistów z EMC do uczestnictwa w wykładach zostali zaproszeni partnerzy technologiczni firmy: Brocade i Cisco, Dell i Quantum. Patronat medialny nad EMC Forum objęły Computerworld i NetWorld.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200