dBASE IV po polsku

Wkrótce na rynku pojawi się polska wersja programu dBASE IV 1.1. Pełną "lokalizację" wykonuje warszawska firma MSP w ścisłej współpracy z Ashton Tate.

Wkrótce na rynku pojawi się polska wersja programu dBASE IV 1.1. Pełną "lokalizację" wykonuje warszawska firma MSP w ścisłej współpracy z Ashton Tate. Ze względu na duże rozmiary pakietu dBASE IV opracowanie polskiej wersji było złożonym zadaniem. Zgodnie z zapowiedzią Ashton Tate wersja polskojęzyczna dBASE IV będzie niestety droższa od wersji angielskiej.

Firma MSP ma dla wszystkich zainteresowanych następującą ofertę. Wszyscy, którzy kupią w sieci sprzedaży MSP już teraz wersję angielską dBASE IV 1.1, otrzymają wersję polską po jej pojawieniu się na rynku za darmo, czyli w rezultacie po znacznie niższej cenie.

Oferta jest ograniczona, ważna jest do końca października, a liczba kuponów premiowych jest limitowana. Warunkiem uzyskania bezpłatnej, polskiej wersji dBase IV jest zwrot kupo nu, jaki dodaje firma do każdego zakupionego pakietu dBASE IV 1.1. Nabywcy wersji Developer's Edition i wersji sieciowej (LAN pack)

będą mogli używać wersji polskiej i angielskiej równolegle (czyli dostaną polską wersję za darmo!), nabywcy wersji standardowej (Standard Edition) będą musieli korzystać z wersji polskiej zamiast angielskiej (zwrócą dysk systemowy #1 - ale i tak zaoszczędzą biorąc pod uwagę różnicę w cenie).

Informacja: MSP Spółka z o.o., 00-108 Warszawa, ul. Zielna 39, tel. 203315, 201281 w.294, fax 204174

Błędy w PC TOOLS 7!

Użytkownicy najnowszej wersji bardzo popularnego programu użytkowego PC Tools 7,0 -najpierw w Stanach Zjednoczonych, a potem w Niemczech zaalarmowali producenta, iż mają problemy ze sterowaniem pamięcią za pośrednictwem DOS-U, oraz że pod DR-DOS 5.0 nowy PC-Tools w ogóle nie daje się uruchomić. Co gorsze, były nawet przypadki uszkodzenia twardego dysku podczas używania PC Tools. Producent, firma Central Point, był już zorientowany w mankamentach tej wersji. Zdawał sobie m.in sprawę z tego, że program nie

został sprawdzony z różnorodnymi kartami graficznymi. Wszyscy użytkownicy oryginalnej wersji programu, w ciągu kilku tygodni, otrzymali bezpłatnie bezbłędną jego wersję Firma wyjaśniła, że przyczyna niedopracowania tkwiła z jednej strony w tym, że producent znajdował się pod presją czasu w obawie, by nie ubiegli go konkurenci, z drugiej zaś, że coraz bardziej skomplikowane jest dopasowywanie się do rodziny systemów. Obecnie trzeba będzie, przy pracach nad rozwijaniem programu, uwzględniać również DOS 5.0 i Windows. (ts)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200