Przemysł komputerowy w 1990 r.

Tylko azjatyccy producenci komputerów powiększyli stan posiadania na swoim terenie, Amerykanie nadal najsilniejsi w skali globalnej, Europejczycy utrzymują swoje pozycje, najszybciej sprzedawały się stacje robocze i PC - takie główne stwierdzenia wynikają z ogłoszonego właśnie w Hongkongu "Raportu 1991 roku o przemyśle komputerowym".

Tylko azjatyccy producenci komputerów powiększyli stan posiadania na swoim terenie, Amerykanie nadal najsilniejsi w skali globalnej, Europejczycy utrzymują swoje pozycje, najszybciej sprzedawały się stacje robocze i PC - takie główne stwierdzenia wynikają z ogłoszonego właśnie w Hongkongu "Raportu 1991 roku o przemyśle komputerowym". Opracowanie obejmuje dane za lata 1985-1990. Przygotowane zostało przez firmę konsultacji menedżerskich McKinsey & Co.

Porównując rozwój sytuacji w przemyśle komputerowym w różnych rejonach świata raport informuje, że największy wzrost nakładów w tej dziedzinie miał miejsce w krajach Azji. Wynosił 20% w skali rocznej.

Amerykański przemysł informatyczny, mimo że w tym pięcioleciu zmniejszył stan posiadania na wszystkich rynkach świata, nadal zajmuje najsilniejszą pozycję w skali globalnej. Ale udział kompanii amerykańskich na rynku USA spadł z 92% w 1985 r. do 84% w 1990 r. Tym niemniej Amerykanie zachowali jeszcze 60% rynku europejskiego i 39% rynku azjatyckiego.

Przemysł europejski zwiększył swoją pozycję w skali globalnej (z 13 do 15% rynku światowego), ale nie udało mu się poprawić wksaźnika na własnym kontynencie, mimo że Europa stała się największym rynkiem informatycznym świata. Jedynie producentom azjatyckim udało się zwiększyć swoje wpływy na miejscowych rynkach z 52 do 57%.

W okresie 5 lat najbardziej wzrosła sprzedaż oprogramowania i usług komputerowych. W tym okresie wzrost całego przemysłu komputerowego na świecie został wyliczony na 12%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200