Koń trojański w Internecie

Zespół specjalistów z Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburgu (Computer Emergency Response Team), którego zadaniem jest szybkie reagowanie na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu sieci komputerowych tej uczelni, wykrył ostatnio, w niektórych wersjach unixowego kodu źródłowego pakietu klienckiego Internet Relay Chat (IRC), funkcjonalny odpowiednik konia trojańskiego.

Zespół specjalistów z Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburgu (Computer Emergency Response Team), którego zadaniem jest szybkie reagowanie na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu sieci komputerowych tej uczelni, wykrył ostatnio, w niektórych wersjach unixowego kodu źródłowego pakietu klienckiego Internet Relay Chat (IRC), funkcjonalny odpowiednik konia trojańskiego. Zakwestionowany fragment koduwstawka został znaleziony w wersji 2.2.9 IRC; umożliwiał on uzyskanie nieuprawnionego dostępu do kont użytkowników pakietu IRC. Przedstawiciel CERT w opublikowanym ostrzeżeniu stwierdził, że "włamywacze zdołali się już kilkakrotnie posłużyć tym koniem trojańskim" i zalecił korzystanie z wersji 2.6 pakietu, dostępnej na wielu serwerach pod Internetem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200