Informacje URM w Internecie Informacje URM w Internecie

Elektroniczny Biuletyn Biura Prasowego URM działa od początku października w sieci Internet. Z tego ogólnodostępnego biuletynu można się dowiedzieć, jakimi bieżącymi pracami zajmuje się rząd, poszczególne ministerstwa oraz niektóre wojewódzkie organy administracji państwej. Tygodniowe kalendarium informuje, w jakich spotkaniach krajowych i zagranicznych będą brali udział członkowie rządu oraz jaka będzie tematyka tych spotkań. Biuletyn zamieszcza pełne teksty lub omówienia publicznych wystąpień członków rządu i niekiedy doradców rządowych, szczególnie jeżeli dotyczą one problemów szeroko pojętej informatyki. Można nawet otrzymać poprzez sieć portrety Premiera i Wicepremierów.

Elektroniczny Biuletyn Biura Prasowego URM działa od początku października w sieci Internet. Z tego ogólnodostępnego biuletynu można się dowiedzieć, jakimi bieżącymi pracami zajmuje się rząd, poszczególne ministerstwa oraz niektóre wojewódzkie organy administracji państwej. Tygodniowe kalendarium informuje, w jakich spotkaniach krajowych i zagranicznych będą brali udział członkowie rządu oraz jaka będzie tematyka tych spotkań.

Biuletyn zamieszcza pełne teksty lub omówienia publicznych wystąpień członków rządu i niekiedy doradców rządowych, szczególnie jeżeli dotyczą one problemów szeroko pojętej informatyki. Można nawet otrzymać poprzez sieć portrety Premiera i Wicepremierów.

Biuletyn Biura Prasowego URM zawiera także informacje o strukturze i obsadzie Biura oraz komórek zajmujących się kontaktami z prasą w poszczególnych ministerstwach. Osobną część stanowi Serwis Prasowy PAP, w którym zawarte są wybrane, najważniejsze wiadomości krajowe i zagraniczne. Internetowy Biuletyn Prasowy URM aktualizowany jest co poniedziałek i z tygodnia na tydzień zwiększa swoją objętość.

Biuletyn opracowany jest jako dokument WWW i wymaga sieci przyłączonej do Internetu, bądź korzystania z protokołów SLIP lub PPP. Najkorzystniej prezentuje się przy zastosowaniu jednego z programów pracujących w trybie graficznym (np. Mosaic). Szerzej tę nową inicjatywę w Internecie opiszemy w CW nr 40/164.

Dziękujemy p. D. Wichniewiczowi z warszawskiego ATM za pomoc w dostępie do WWW i uzyskaniu ilustracji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200