Konferencja w Pułtusku

W dniach 20-22 czerwca 1994 r. w Domu Polonii w Pułtusku odbyła się międzynarodowa Konferencja "Information Technology in Parliaments" organizowana przez Kancelarię Senatu RP. W konferencji brali udział szefowie służb informatycznych parlamentów: Albanii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Węgier, W. Brytanii, Włoch a także Parlamentu Europejskiego (w sumie ok. 50 osób). Konferencja była w znacznej części finansowana przez Kongres USA (w ramach tzw. Grupy Roboczej Kongresmena Frosta) i Parlament Europejski (Dyrektoriat Generalny IV). Sponsorami były także firmy: Computer Associates, Rodan System, Microsoft, Verity, Hewlett-Packard i Oracle, prezentujące przy okazji swoje produkty.

W dniach 20-22 czerwca 1994 r. w Domu Polonii w Pułtusku odbyła się międzynarodowa Konferencja ''Information Technology in Parliaments'' organizowana przez Kancelarię Senatu RP. W konferencji brali udział szefowie służb informatycznych parlamentów: Albanii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Węgier, W. Brytanii, Włoch a także Parlamentu Europejskiego (w sumie ok. 50 osób). Konferencja była w znacznej części finansowana przez Kongres USA (w ramach tzw. Grupy Roboczej Kongresmena Frosta) i Parlament Europejski (Dyrektoriat Generalny IV). Sponsorami były także firmy: Computer Associates, Rodan System, Microsoft, Verity, Hewlett-Packard i Oracle, prezentujące przy okazji swoje produkty.

Celem Konferencji było przedstawienie nowych rozwiązań i projektów zastosowań informatyki w obsłudze parlamentów. Wygłoszono w sumie ok. 30 referatów i krótkich prezentacji, poczynając od krótkich informacji o wstępnych planach niektórych parlamentów tzw. "nowych demokracji" (Rosja, Rumunia) a kończąc na opisie wielkich, istniejących, nowoczesnych systemów wymiany przetwarzania i dystrybucji informacji np. w Niemczech i w Parlamencie Europejskim. W prezentacjach przedstawicieli państw Centralnej i Wschodniej Europy podkreślano rolę pomocy udzielanej przez Kongres USA. Pomoc ta umożliwia kilku krajom rozwinięcie wyrafinowanych funkcji przetwarzania i udostępniania danych. W trakcie Konferencji dyskutowano nad możliwymi formami przyszłej współpracy między służbami informatycznymi parlamentów, z wykorzystaniem Internetu. Znaczący udział w tej współpracy mają informatycy z polskiego parlamentu. Było to już drugie spotkanie tego typu w Polsce. Na jesieni ub.r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej ds. Informatyki i Telekomunikacji Europejskiego Centrum Parlamentarnych Badań i Dokumentacji, także organizowane przez Kancelarię Senatu.

Jarosław Deminet, Dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Senatu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200