Program EDI

Jak już informowaliśmy, II Konferencja EDI w Polsce odbędzie się w Łodzi-Arturówku w dniach od 30.05 do 1.06.1994 r. Dla wszystkich zainteresowanych podajemy program konferencji, obejmujący prawie wszystkie zagadnienia związane z wdrażaniem i zastosowaniem EDI. Zostaną wygłoszone następujące referaty:

Jak już informowaliśmy, II Konferencja EDI w Polsce odbędzie się w Łodzi-Arturówku w dniach od 30.05 do 1.06.1994 r. Dla wszystkich zainteresowanych podajemy program konferencji, obejmujący prawie wszystkie zagadnienia związane z wdrażaniem i zastosowaniem EDI. Zostaną wygłoszone następujące referaty:

- System X.400 TELBANKu (mgr inż. Bernard Mędrzycki, BPT TELBANK S.A.)

- Kody lokalizacyjne w EDI i automatyczna identyfikacja danych (Anna Kosmacz-Chodorowska, Inst. Gosp. Magazynowej, Poznań)

- Konwerter EDIFACT i pakiet do obsługi sprzedaży - modelowe rozwiązanie (mgr inż. Elżbieta Hałas, Inst. Gosp. Magazynowej, Poznań)

- EDI w przemyśle samochodowym we Włoszech i w firmie FIAT. Sytuacja aktualna i perspektywy (Vittorio Calamani - FIAT Włochy)

- Technologia EDI w systemie komunikacji gospodarczej (dr hab. Andrzej Małachowski, prof. zw. dr hab. Elżbieta Niedzielska, mgr Andrzej Żakiewicz, Akademia Ekonomiczna, Wrocław). Teoretyczna, wnikliwa prezentacja systemów informacji gospodarczej, zarówno wewnątrz przedsiębiorstw, jak i pomiędzy nimi, a także w układach administracji państwowej rozproszonej terytorialnie.

- Desyminacja hipertekstu z wykorzystaniem metod wyszukiwawczych (prof. dr hab. Witold Abramowicz, Akademia Ekonomiczna, Poznań). Analiza wykorzystania metod wyszukiwawczych w kontekście EDI w odniesieniu do zastosowań gospodarczych i prawniczych.

- Aspekty prawne EDI (prof. dr hab. Krzysztof Chwesiuk, Uniwersytet Szczeciński)

- Multimodalny system rezerwacji w systemie EDI (prof. dr hab. Krzysztof Chwesiuk). Prezentacja systemu EDI przeznaczonego do wykorzystania w turystyce.

- EDI - kierunki zastosowań i ich skutki (dr Bogusław Hadyniak, Fundacja Polska Eksportuje)

- Historia, teraźniejszość i przyszłość EDI w "Skórimpexie" (mgr inż. Bogdan Gadek, Skórimpex, Łódź). Opis wieloletnich doświadczeń praktycznych w prowadzeniu handlu bez dokumentów papierowych, charakterystyka źródeł sukcesów i trudności, wskazania praktyczne na przyszłość.

- Co i jak powinno zrobić przedsiębiorstwo, aby mogło przesyłać swoje informacje w systemie EDI - zbiór wskazówek praktycznych (mgr inż. Katarzyna Lange, Uniwersytet Łódzki)

- Ochrona informacji w standardzie EDIFAKT - pakiet EDIHEART (mgr inż. Jacek Pokraśniewicz, ENIGMA, Warszawa)

- Electronic Data Interchange - START NOW (Antonio Falchetto, IBM Vienna)

- Koncepcja krajowej sieci zarządzania kluczami w związku z realizacją zabezpieczeń metodą RSA (Jarosław Tymowski, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Warszawa)

- Metodyka wdrażania EDI w przemyśle stosowana przez PLODETTE (Jan Durkiewicz, EDIPOL)

- Doświadczenia firmy Supply Techn. we wdrażaniu EDI w USA (Ted Annis, USA)

- Elektroniczna wymiana w transporcie na przykładzie systemu obsługi spedycji i transportu MIKRO-SPED-PL (mgr inż. Bogusław Madej, mgr Joanna Michniak, Instytut Transportu Samochodowego, Warszawa)

- Progress of EDI in the United Kingdom public sector (Andre Bottin, Wlk. Brytania)

- Stowarzyszenie PLODETTE we wdrażaniu EDI w polskim przemyśle (Jan Salomończyk, NOT)

- The Belgian Bank Debit Card - a success story (Christian Roelandts, Belgia)

- Partycypacyjne budowanie systemów EDI (prof. dr hab. Marian Niedźwiedziński, Uniwersytet Łódzki). Opis metodyki budowania systemu EDI w przedsiębiorstwie, wykorzystującej podejście partycypacyjne.

Układ programu II Konferencji EDI przewiduje w godzinach przedpołudniowych prezentacje referatów i spotkania w sekcjach branżowych (przemysł, cło, bankowość, transport, administracja), zaś po południu drugą część prezentacji referatów i dyskusje panelowe. Bogaty i ciekawy program konferencji gwarantuje, że podobnie jak poprzednia, będzie ona znaczącym wydarzeniem w popularyzowaniu i wdrażaniu EDI w Polsce. (mm)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200