Zintegrowany SIT 6.0

O ważnym miejscu, jakie zaczynają zajmować w życiu kraju Systemy Informacji Terenowej (SIT) świadczy przyznanie na Softargu gliwickiej spółce P.A.Nova drugiego miejsca za zintegrowany system o zagospodarowaniu przestrzennym SIT 6.0.

O ważnym miejscu, jakie zaczynają zajmować w życiu kraju Systemy Informacji Terenowej (SIT) świadczy przyznanie na Softargu gliwickiej spółce P.A.Nova drugiego miejsca za zintegrowany system o zagospodarowaniu przestrzennym SIT 6.0.

Nagrodę przyznano ex aequo z bankowym systemem Skarb wrocławskiej firmy Elba. Warto w tym miejscu dodać, że nawet rozwój krajowej administracji samorządowej jest uzależniony od wdrożenia komputerowych SIT (katastrów nieruchomości) i powiązaniu podatków od nieruchomości z finansowaniem samorządów.

Polsko-niemiecko-amerykańska spółka P.A. Nova (Gliwice, tel. 31 00 41) rozpoczęła swoją działalność na rynku systemów informacji terenowej realizując w latach 1992-1994 pilotażową instalację SIT dla potrzeb Urzędu Miejskiego w Łodzi. W skład opracowanego wówczas przy użyciu AutoCAD-a i bazy danych firmy Pascal systemu o kolejnym numerze 2.03 wchodził zapis planu zagospodarowania przestrzennego połączony z ewidencją odpowiednich dokumentów.

Na podstawie nabytych wówczas doświadczeń specjaliści z P.A.

Producentem Systemów Informacji Terenowej (SIT) jest polsko-niemiecko-amerykańska spółka P.A. Nova.

Nagrodzona wersja 6.0. różni się od swoich poprzedników. Program został zbudowany przy użyciu systemu narzędzi GIS firmy ESRI (obiektowy język aplikacji ESRI Avenue) oraz SQL Windows i bazy danych SQLBase 5.0. firmy Gupta.

"Pierwszy na Śląsku plan zagospodarowania przestrzennego zapisany w technologii firmy ESRI powstał na zlecenie UW Katowice dla miasta Chorzowa. Kolejne przedsięwzięcie P.A. Nova to system ewidencji gruntów dla Urzędu Miejskiego w Katowicach współpracujący z tekstową ewidencją gruntów systemu Urząd firmy Efekt" - powiedział na Softargu Grzegorz Bobkowski z firmy P.A.Nova.

System SIT 6.0 dzięki zastosowanym narzędziom i programom jest systemem w pełni otwartym. Może pracować równocześnie na platformie procesorów Intela i sytemów operacyjnych Windows, Windows NT (klient) i NetWare (serwer), jak i procesorów RISC i wszystkich powszechnie znanych systemów Unix. Jednocześnie System 6.0 pozwala na gromadzenie i porządkowanie danych związanych z zagospodarowaniem przestrzennym w oparciu na obowiązującym systemie geodezyjno-kartograficznym. Każdemu z zagadnień odpowiada grupa baz opisowych i warstw graficznych. Jest to system modułowy - ważniejsze elementy systemu są już dostępne na rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200