Oferta aplikacji użytkowych

Najliczniejszą grupę oprogramowania stanowiły programy dla małych i średnich firm. Jedną z nowszych wersji oprogramowania dla tego sektora jest program Handel Pro (wzbogacony wersją pakietu Handel) produkcji HARPO, integrujący w jednej bazie danych wszystkie typowe rodzaje operacji wykonywanych w małych firmach. Podobną ofertę (większą i wielomodułową) przedstawiał MacroSoft (podczas Infosystemu oficjalnie zainaugurowano pracę oddziału poznańskiego). Oferta Macrosoftu prawdopodobnie latem zostanie rozszerzona o aplikacje dla Windows.

Najliczniejszą grupę oprogramowania stanowiły programy dla małych i średnich firm. Jedną z nowszych wersji oprogramowania dla tego sektora jest program Handel Pro (wzbogacony wersją pakietu Handel) produkcji HARPO, integrujący w jednej bazie danych wszystkie typowe rodzaje operacji wykonywanych w małych firmach.

Podobną ofertę (większą i wielomodułową) przedstawiał MacroSoft (podczas Infosystemu oficjalnie zainaugurowano pracę oddziału poznańskiego). Oferta Macrosoftu prawdopodobnie latem zostanie rozszerzona o aplikacje dla Windows.

Z innych firm obsługujących sektor małych firm na Infosystemie były obecne Altkom Matrix, Big Vent, Digitland, Tres.

Odbiorcy, którzy potrzebują przetwarzania baz danych przekraczających swoją objętością 100 tys. rekordów, mimo najlepszego sprzętu nie mogą się opierać na systemach DOS-owych. Systemy dla platformy HP-UX z systemem zarządzania bazą danych Informix prezentował Prokom.

Polski oddział brytyjskiej firmy JBA prezentował możliwości pakietu klasy MRP II - Biznes 400. Niemieckie oprogramowanie Comet przeznaczone na platformę Siemens-Nixdorf znalazło się w ofercie Computer Studio Kajkowski.

Na targach wystawiono też jeden z najbardziej rozwiniętych pakietów do zarządzania - SAP R/3. Jego integratorem jest w Polsce wrocławska CCS, a pierwsze wdrożenie zostanie prawdopodobnie dokonane w oddziale Henkel w Raciborzu.

Na sąsiednich targach Poligrafia prezentowano system bankowy Zorba 3000, produkcji Softbanku. Zorbę prezentowano na stoisku Xeroxa, co być może świadczy o tym, że nowy szef Xerox Polska Bogdan Garstecki zamierza zacieśnić współpracę zarówno z Softbankiem, jak i z polskimi bankami.

Absolutną nowością wystawową był natomiast system Mercury, tworzony pod Informixem przez poznańską spółkę Polsoft z przeznaczeniem dla Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Przedsięwzięcie ma ogromne szanse powodzenia, ponieważ bank ten postanowił zaangażować się we wczesne etapy projektowania systemu.

Spotkać też można było systemy nakowe - Probank (Prokom Gdynia) oraz Dukat (Koncept Kraków), ale wydaje się że ich dostawcy nie koncentrują w pełni swoich inwestycji na tych produktach.

Rozwijany od 2 lat przez ZETO Koszalin system Sezam byL jednym z nielicznych produktów przeznaczonych dla administracji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200