Osobista stacja Intergraph

Komputer TD-410 z 2xPentium Pro osiągnął najlepszy wynik w pomiarach wydajności

Komputer TD-410 z 2xPentium Pro osiągnął najlepszy wynik w pomiarach wydajności

Najnowsza rodzina osobistych stacji roboczych firmy Intergraph składa się z komputerów TD-310 z jednym procesorem, TD-410 z dwoma i TD-610 z czterema procesorami PentiumPro 200 MHz. Są to stacje podobne w swojej konstrukcji do opisywanych już w Computerworld komputerów Intergraph TDZ (CW nr 40, 04.11.96), ale nie wyposażone w specjalizowane karty grafiki 3D RealiZm, a w popularne - cieszące się dobrą opinią - akceleratory Matrox Milennium (produkty OEM firmy Intergraph o nazwie G95, ściśle odpowiadające tym kartom).

Dodatkową zaletą komputerów jest wykorzystanie pamięci operacyjnej z korekcją błedów ECC oraz udoskonalony dostęp do danych, zapisanych w pamięci za pośrednictwem 288-bitowego podsystemu odczytującego dane z przeplotem (4 do 1). Ten sposób pracy zapewnia o 40-50% szybszy dostęp do informacji w porównaniu do rozwiązań klasycznych, bez przeplotu. Inne, ważniejsze elementy wyposażenia osobistych stacji roboczych TD-x10, to wbudowane w płytę systemową kontrolery: grafiki, UltraSCSI, Ethernetu 10/100 Mb/s i audio.

Test stacji TD-410

Intergraph oferje stacje graficzne TD-410 od 15 października br. Do oceny wydajności tych komputerów wykorzystano test SYSmark/NT używany w Test Center Laboratory amerykańskiego tygodnika InfoWorld. Test wykonano na komputerze wyposażonym w 2 procesory Pentium Pro 200 MHz, 64 MB RAM, dysk o pojemności 2 GB i system Windows NT 3.51.

Opracowany przez firmę BAPCO (Business Application Performance Corp.) test korzysta z pięciu uruchamianych pod

Windows NT aplikacji. Są to:

- Arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel 5.0;

- Program CAD - MaxEDA firmy OrCAD 6.0;

- Program grafiki prezentacyjnej Microsoft PowerPoint 4.0;

- Program do planowania przedsięwzięć Texim Project 2.0e firmy Welcom Software Technology;

- Edytor tekstów Microsoft Word 6.0.

Programy te pracują w 32-bitowym środowisku za wyjątkiem PowerPoint, który korzysta z 16-bitowej emulacji pod kontrolą Windows NT. Test mierzy czas wykonania zestawu poleceń wydanych aplikacjom, a następnie - korzystając z algorytmu (wydajność = wykonana praca/czas) - określa współczynniki SYSmark/NT charakteryzujące wydajność.

Ogólna wydajność stacji TD-410 wyniosła 697 SYSmark/NT dla rozdzielczości 1024 x 768 pkt. przy wyświetlaniu 256 kolorów. Zaprezentowane wyniki dotyczą oceny ogólnych właściwości komputera korzystającego przede wszystkim z aplikacji biznesowych. Jest to najlepszy wynik dla testowanych dotąd w Computerworld komputerów z procesorami PentiumPro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200