Zarządzanie na dwudziestolecie

Computer Associates zapowiada ścisłe powiązanie swoich produktów z sieciami Internet i intranet.

Computer Associates zapowiada ścisłe powiązanie swoich produktów z sieciami Internet i intranet.

Computer Associates International (CA), obchodząc dwudziestolecie działalności, zorganizował konferencję CA-World '96, na której kierownictwo firmy przedstawiło plany na najbliższy rok.

Nowi na liście

CA dołączył do grona firm, które zamierzają tworzyć oprogramowanie dla systemu Windows NT. Podczas konferencji zaprezentowano wersje beta siedmiu pakietów do zarządzania systemami dla sieciowej platformy Microsoftu. Nowe produkty umożliwią użytkownikom zarządzanie systemami MVS lub VMS dla dużych komputerów ze stacji roboczych i serwerów pracujących pod kontrolą Windows NT i odwrotnie. Gotowe rozwiązania pojawią się na rynku przed końcem br.

Nowe wersje oprogramowania CA Unicenter TNG (The Next Generation), zapowiadane na koniec br., umożliwią zarządzanie serwerami opartymi na intelowskich układach Pentium Pro. Unicenter będzie zbierać informacje o systemie za pomocą agentów SNMP i interfejsu DMI lub za pośrednictwem oprogramowania LANDesk Intela.

Zarządzanie przez Internet

CA wyodrębnił ze swej struktury oddzielną jednostkę Internet Business Unit (IBU), która zajmować się będzie świadczeniem usług internetowych dla przedsiębiorstw. Przede wszystkim działalność ta ma polegać na doradztwie, ale również zarządzaniu stronami firmowymi WWW i umożliwieniu przeprowadzania transakcji przez Internet. Zamierza on także integrować oprogramowanie internetowe z aplikacjami istniejącymi już w przedsiębiorstwie.

W tym celu CA zawarł porozumienie z Microsoftem. Gigant z Redmond wprowadzi obsługę oprogramowania CA-Unicenter TNG w swych produktach do zarządzania sieciami Windows NT. W zamian CA będzie korzystać z technologii ActiveX. Dostęp do Unicenter TNG przez Internet i intranet ma zapewnić przeglądarka WWW MS Internet Explorer.

Wsparcie dla HMMS

CA dołączył do Microsoftu, Intela, Cisco Systems i Compaqa, które wspierają standard HyperMedia Management Schema (HMMS) i Hypermedia Management Protocol. Rozwiązania te mają umożliwiać publikowanie i wymianę informacji z międzyplatformowych systemów zarządzania przez Internet. Według przedstawicieli CA, część Unicenter TNG Worldview API będzie obsługiwać standardy HMMS. Worldwiew - aplikacja pracująca na platformie Unicenter odpowiada za zarządzanie informacjami o zdarzeniach.

Przyszłość baz danych

Koncern zapowiedział także wprowadzenie nowego zestawu oprogramowania dla obiektowej bazy danych Jasmine. Według przedstawicieli CA, obiektowa, multimedialna baza danych umożliwiać będzie tworzenie multimedialnych aplikacji uruchamianych w sieciach Internet, intranet i tradycyjnych systemach klient/serwer. Jasmine, opracowywana wspólnie z Fujitsu, znajduje się obecnie w fazie testów beta. System bazodanowy pozwala zarządzać wieloma typami danych, takimi jak: obraz wideo, dźwięk, koordynatami przestrzennymi, sieciami telekomunikacyjnymi i danymi finansowymi.

Firma ujawniła także informacje na temat kolejnej edycji relacyjnej bazy Open Ingres 2.0, która do końca br. wejdzie w fazę testów beta. Nowe funkcje, w jakie wyposażono bazę, to wprowadzanie blokowania na poziomie wierszy i wsparcie dla wieloprocesorowych systemów operacyjnych.

Klastry od Tandema

Tandem Computers i CA zapowiedziały współpracę oraz wzajemne licencjonowanie odpornych na awarię, skalowalnych rozwiązań dla przetwarzania rozproszonego, które umożliwiałyby zarządzanie znajdującymi się w sieci klastrami. Tandem przystosuje oprogramowania CA-Unicenter TNG do wykorzystania go na własnych serwerach SMP Himalaya i klastrach pracujących pod kontrolą Windows NT i Unixa. Koncern przeniesie rozwiązania zastosowane we własnym oprogramowaniu NonStop do Unicenter TNG, a także dla potrzeb klastrów wdroży swoją technologię zarządzania bazami danych NonStop ServerWare Solutions do rodziny rozwiązań bazodanowych CA. Obie firmy wprowadzą na rynek dodatkowe moduły do CA-Unicenter TNG umożliwiające pracę jako jeden system luźno powiązanym w sieci komputerom. CA i Tandem zainwestują w nowy projekt 20 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200