Przyspieszenie tematów

Z Michałem Rogalskim, pełniącym obowiązki wicedyrektora Departamentu Informatyki Urzędu Rady Ministrów, rozmawia Olo Sawa

Z Michałem Rogalskim, pełniącym obowiązki wicedyrektora Departamentu Informatyki Urzędu Rady Ministrów, rozmawia Olo Sawa

- Rezygnacja Janusza Maszkiewicza z funkcji dyrektora Departamentu była pewnym zaskoczeniem. Dotychczasowy

dyrektor był bowiem inicjatorem wielu projektów, z których żaden nie został jeszcze zakończony.

- Dla mnie również było to niespodzianką. Właśnie z rąk Janusza Maszkiewicza przyjąłem propozycję objęcia stanowiska wicedyrektora Departamentu i kierowania informatyzacją urzędu.

Rezygnacja Janusza Maszkiewicza z funkcji dyrektora Departamentu nie oznacza jednak zaprzestania prac przez niego zainicjowanych. Wciąż bowiem pozostaje on przewodniczącym Rady Koordynacyjnej ds. Teleinformatyki i nie sądzę, by miało się to zmienić. Na zajmowanym przez niego do tej pory stanowisku jest vacat i obecnie prowadzone są rozmowy z osobami, które mogłyby je zająć.

- Również z Panem?

- Nie wykluczam, ale i nie potwierdzam...

- Przyzna Pan jednak, że tak nagła zmiana połączona z sytuacją, gdy dyrektor Departamentu nie jest jednocześnie

przewodniczącym Rady może wywołać zaniepokojenie o los rządowej informatyzacji.

- Rządowa informatyzacja i tak się zmieni już na początku przyszłego roku wraz z reformą centrum administracji. Część osób przejdzie do nowego Ministerstwa, część do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nie sądzę, aby tak radykalne w końcu zmiany nie odbiły się na informatyzacji.

- Czy pełni Pan obecnie rolę syndyka w urzędzie?

- Raczej kontynuatora projektów zainicjowanych przez Janusza Maszkiewicza. Za najpilniejsze uważam obecnie przetargi w ramach programów pomocowych, jak integracja rządowej poczty elektronicznej i ewidencja pojazdów i praw jazdy. We wrześniu br. rozstrzygnie się przetarg na dostawę sprzętu do urzędu. Przede wszystkim jednak zależy mi na maksymalnym przyspieszeniu rozpoczętych już tematów. Tak, aby żaden z realizowanych przez nas projektów nie okazał się z miejsca przestarzały.

Michał Rogalski, 42 lata, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Przed objęciem stanowiska w URM pracował w spółce Consortia, pełniąc m.in. funkcję wiceprezesa ds. handlu i marketingu. Wcześniej właściciel firmy Softpol, wykonawcy systemu edycji i dystrybucji tekstów dla PAP i współautora projektu informatyzacji Pewexu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200