Lepiej prowadzić projekty

LBMS przedstawił oprogramowanie do prowadzenia projektów informatycznych.

LBMS przedstawił oprogramowanie do prowadzenia projektów informatycznych.

Odbyło się spotkanie użytkowników oprogramowania firmy LBMS, znanej głównie z pakietu typu CASE - Systems Engineer (SE), przeznaczonego do opracowania aplikacji klient/serwer. Obecnie w Polsce z oprogramowania tego korzysta 160 osób. Niektórzy z nich wykorzystują ten pakiet do celów nie całkiem zgodnych z jego oryginalnym przeznaczeniem, np. w Petrochemii Płock opracowano prostą hurtownię danych, korzystając z modeli danych opracowanych za pomocą SE.

Jak wskazują doświadczenia użytkowników narzędzi CASE, korzystanie z nich nie jest gwarancją sukcesu projektu

informatycznego, gdyż większość dużych projektów informatycznych nie kończy się w przewidzianym czasie, wiele z nich przekracza zadany budżet, a znaczny odsetek projektów jest przerywanych z powodu braku wyników. Z doświadczeń dużych korporacji wynika, że sukces udaje się osiągnąć jedynie przez wprowadzenie ścisłej, sformalizowanej dyscypliny projektu informatycznego. Zdaniem przedstawicieli Gartner Group, "użycie pakietów do zarządzania procesami jest kluczowym elementem udanego opracowania krytycznych aplikacji klient/serwer dla przedsiębiorstwa".

Firma InfoVide zaprezentowała uczestnikom spotkania mało znany na naszym rynku produkt LBMS do wspomagania prowadzenia projektów informatycznych i zarządzania ich jakością o nazwie Process Engineer (PE). Produkt pojawił się na rynku w 1992 r. i cieszy się na świecie powodzeniem, zwłaszcza w dużych firmach. Na ogół opracowują one własne wzorcowe rozwiązania w zakresie prowadzenia projektów. Aby przyjść z pomocą mniejszym firmom, LBMS opracował bibliotekę szablonów typowych projektów informatycznych.

Nathan Wyld, z LBMS, przedstawił kierunki rozwoju pakietu Process Engineer. Przewiduje się polepszenie jego właściwości funkcjonalnych przez dołączenie pod koniec br. asystentów (Wizards) do wspomagania pracy oraz integrację z pakietem do prowadzenia i rozliczania projektów Microsoft Project. W roku 1997 ma pojawić się wersja PE Lite dla niewielkich zespołów i programistów indywidualnych. Firma przewiduje także ulepszenia w swoich pakietach do modelowania procesów przez objęcie większej liczby baz danych, dodanie możliwości modelowania hurtowni danych oraz dodanie modeli obiektowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200