Trzeci kwartał Borlanda

Borland International w III kw. roku finansowego kończącym się 31 grudnia 1995 r. uzyskał obroty wysokości 47,3 mln USD. Zyski firmy w III kw. wyniosły 849 tys. USD. Jest to trzeci dochodowy kwartał po restrukturyzacji firmy w styczniu br.

Borland International w III kw. roku finansowego kończącym się 31 grudnia 1995 r. uzyskał obroty wysokości 47,3 mln USD. Zyski firmy w III kw. wyniosły 849 tys. USD. Jest to trzeci dochodowy kwartał po restrukturyzacji firmy w styczniu br.

Zysk Borlanda w ostatnich 9 miesiącach wyniósł 6,3 mln USD, a obroty 152,3 mln USD.

Zmiany w SAP

SAP nawiązał technologiczne partnerstwo z Business@Web, wytwórcą komponentowych narzędzi do tworzenia aplikacji dla Internetu. Współpraca ma odegrać znaczącą rolę w internetowej strategii SAP, którą firma zaprezentuje podczas targów CeBIT w marcu br.

Zyski SAP w 1995 r. wzrosły o 44% i osiągnęły wartość 275 mln USD. Obroty koncernu w ub.r. zwiększyły się o 47% w porównaniu z ub.r. i wyniosły 1,8 mld USD. Główny udział w zyskach ma, oczywiście, sprzedaż aplikacji biznesowych klient/serwer R/3. Trzema największymi rynkami koncernu są USA, Niemcy i Japonia.

MasterCard i Visa w Internecie

MasterCard Iternational oraz Visa International zapowiedziały wspólne utworzenie standardów do bezpiecznej wymiany informacji o kartach kredytowych w Internecie. Standardy Secure Electronic Transaction będą dostępne do wykorzystania komercyjnego w IV kw. br. Obie firmy współpracują z różnymi firmami produkującymi oprogramowanie.

MasterCard zawarło porozumienie z Natscape Communications, a Visa z Microsoftem. Standardy mają pojawić się na rynku w internetowych przeglądarkach Netscape'a i Microsoftu oraz oprogramowaniu do elektronicznego handlu, produkowanemu przez niezależnych wytwórców.

Sieciowa strategia Compaqa

Podczas targów CeBIT, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Hanowerze, rozpocznie działalność dział Intenetworkong Products Group firmy Compaq Computer. Koncern zaprezentuje na targach także pierwsze efekty przejęcia firm Thomas-Conrad oraz NetWorth w zakresie dostarczania pełnych rozwiązań dla komputerów desktop, serwerów oraz osprzętu sieciowego. ThomasüConrad zajmuje się sprzedażą sieciowych koncentratorów oraz adapterów, a NetWorth produkcją przełączalnych koncentratorów Ethernetu i Fast Ethernetu oraz narzędzi do zarządzania sieciami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200