Nowy wymiar Intergrapha

Intergraph zamierza oferować największym polskim przedsiębiorstwom oprogramowanie do zarządzania informacją.

Intergraph zamierza oferować największym polskim przedsiębiorstwom oprogramowanie do zarządzania informacją.

Oprogramowanie wspomagające zarządzanie informacją ma być nowym produktem, który włączy do oferty polskie przedstawicielstwo firmy Intergraph. Pod koniec czerwca br. dr Manfred Wittler, wiceprezes Intergraph Corp., zaprezentował przedstawicielom największych polskich firm oprogramowanie, mające integrować wykorzystywane w przedsiębiorstwach różnego typu systemy, począwszy od pakietów do prac biurowych, poprzez systemy inżynierskie CAD/CAM, a skończywszy na aplikacjach, które wspomagają zarządzanie i sterują procesami produkcji.

"Do tej pory nasza działalność w Polsce koncentrowała się głównie na sprzedaży sprzętu i systemów CAD/CAM. Uważamy jednak, że firmy polskie dojrzewają do tego, aby zaimplementować system wspomagający zarządzanie ogólnie pojętą informacją. Od kilku już lat wdrażają systemy MRP II i korporacyjne bazy danych. Teraz należałoby to połączyć. Na świecie Intergraph oferuje takie rozwiązania już od czterech lat" - mówi Grzegorz Wiśniewski, dyrektor polskiego przedstawicielstwa Intergraph Europe.

Głównymi odbiorcami tego typu systemów mają być duże organizacje - zakłady petrochemiczne i energetyczne, kopalnie oraz duże firmy produkcyjne. Decyduje o tym przede wszystkim wysoki koszt wdrożenia oprogramowania. Porównywalny jest on z zakupem i implementacją dużego systemu klasy MRP II. "Niewielka część całkowitych kosztów projektu związana jest z kupnem oprogramowania, główną ich część pochłania planowanie oraz wdrożenie. Szacuje się, że koszt ten wynosi około 1-2 mln USD" - twierdzi Grzegorz Wiśniewski.

Intergraph planuje nawiązanie współpracy z jedną z polskich firm, zajmującą się integracją systemów informatycznych. Jak twierdzą przedstawiciele producenta, prowadzone są obecnie rozmowy z kilkoma takimi firmami, działającymi na krajowym rynku. Na zachodzie Intergraph współpracuje przy wdrożeniach m.in. z Andersen Consulting. Polskie przedstawicielstwo Intergrapha skłania się jednak ku współpracy z lokalną firmą.

Amerykański producent posiada w ofercie kilka aplikacji, które zapewniają integrację informacji na styku sfery gospodarczej i procesów technicznych oraz umożliwiają dostęp do nich i ich współdzielenie między zespołami i pojedynczymi pracownikami. Podstawowym produktem, oferowanym przez Intergraph w Polsce będzie InTIME /AIM (Intergraph's Total Information Management Environment /Asset and Information Management). Oprogramowanie dostarcza informacji o procesach gospodarczych, umożliwia zarządzanie przepływem pracy, integruje je z systemami wspomagającymi zarządzanie i procesy produkcyjne (m.in. SAP/R3 lub Baan IV), jak również systemami CAD/CAM, do zarządzania dokumentacją techniczną i rozwiązaniami wspierającymi prace biurowe.

Poza tym firma będzie sprzedawać oprogramowanie do łączenia heterogenicznych środowisk m.in. AccessNFS - oprogramowanie umożliwiające klientowi Windows uzyskanie dostępu do plików systemu Unix i innych opartych na NFS za pośrednictwem serwera Windows NT. W ofercie Intergraph znajdzie się też opracowany wspólnie z firmą InterCAP (należącą w całości do Intergrapha) oprogramowanie Active CGM (bazujące na formacie Computer Graphics Metafile), umożliwiające przekazywanie i zarządzanie przez WWW dużymi plikami grafiki dwuwymiarowej, wektorowej i rastrowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200