Quantum w Europie Wschodniej

Zadaniem nowo powstałego biura Quantum jest osiągnięcie w ciągu roku kilkukrotnego wzrostu sprzedaży dysków twardych.

Zadaniem nowo powstałego biura Quantum jest osiągnięcie w ciągu roku kilkukrotnego wzrostu sprzedaży dysków twardych.

Quantum Europe utworzyła na początku kwietnia br. nowy oddział regionalny, obejmujący działaniem Europę Wschodnią, Środkowy Wschód i Afrykę (EEMEA). Jak podkreśla Pierre Brunswick, jego dyrektor, głównym zadaniem nowego biura jest znaczne zwiększenie sprzedaży dysków Quantum i, dotychczas niewielkiego, udziału w rynku.

"Obecny udział Quantum w sprzedaży dysków na polskim rynku szacujemy na ok. 7%. Zadaniem nowego biura Quantum EEMEA jest osiągnięcie w ciągu roku udziału na poziomie 30%" - mówi Pierre Brunswick. Biuro początkowo będzie koncentrować swoją działalność na dwóch krajach - Polsce i Czechach. "Dopiero w następnej kolejności zamierzamy osiągnąć wzrost sprzedaży na ważnym, ale trudnym i niestabilnym rynku rosyjskim, jak też na Środkowym Wschodzie" - dodał dyrektor oddziału. Dystrybutorami dysków Quantum w Polsce są obecnie Karma International i Computer 2000 Polska.

Firma zamierza oferować w Polsce pełen zakres swoich produktów dostępnych w Europie dla wszystkich segmentów rynku, prowadząc sprzedaż zarówno dla producentów komputerów, jak i sieci detalicznych. Quantum produkuje dyski do zastosowań w komputerach PC, stacjach roboczych i serwerach. Dostępne są modele o średnicy talerzy 5,25" - Bigfoot 2,1, 4,3 i 6,4 GB oraz rodziny dysków 3,5" Pioneer i Fireball o pojemnościach 1,0-6,4 GB. Najnowsze linie dysków opracowanych przez Quantum to: Atlas II i Viking, które są przeznaczone dla najbardziej wymagających systemów komputerowych. Jednocześnie firma ta jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży napędy z interfejsem Ultra ATA, wykorzystującym nowy protokół transmisji Ultra DMA/33 (dyski Fireball ST). Jak przewiduje Pierre Brunswick, w Polsce największym zainteresowaniem klientów będą jednak cieszyć się najtańsze modele Pioneer o pojemności 1 GB.

Oprócz dysków magnetycznych, Quantum Corp. produkuje napędy taśmowe DLT oraz dyski do zastosowań specjalnych, wykorzystujące scalone układy pamięciowe - tzw. Solid State Disks. Wkrótce firma zamierza pozostać przy technologiach zapisu magnetycznego - "Spodziewamy się, że przez najbliższe 3-5 lat rynek tradycyjnych dysków magnetycznych będzie stabilny i nie ma powodu do inwestowania w inne technologie, np. optyczne" - twierdzi Pierre Brunswick. Ostatnio jeden z poważniejszych konkurentów Quantum, firma Western Digital zaproponowała nowy interfejs dyskowy, tzw. SDX, umożliwiający przyspieszenie pracy napędów CD-ROM. Są one dołączane bezpośrednio do dysku, a nie do kontrolera IDE. Quantum nie zamierza popierać tej inicjatywy. Pierre Brunswick sądzi, że interfejs SDX jest próbą odpowiedzi na standard Ultra DMA/33.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200