Symantec rozszerza ofertę z zakresu bezpieczeństwa

Oprócz kolejnych wersji znanych aplikacji, w ofercie Symantec Polska pojawią się m.in. narzędzia przejęte od firmy Axent oraz nowa konsola scentralizowanego zarządzania.

Oprócz kolejnych wersji znanych aplikacji, w ofercie Symantec Polska pojawią się m.in. narzędzia przejęte od firmy Axent oraz nowa konsola scentralizowanego zarządzania.

W przyszłości za jej pośrednictwem będzie można zarządzać nie tylko aplikacjami Symanteca, ale także oprogramowaniem innych producentów.

Dużo nowych pudełek

Od marca br. firma rozpoczyna sprzedaż Enterprise Firewall 7.0 - kolejnej wersji oprogramowania, znanego wcześniej pod marką Raptor Firewall, pracującego pod kontrolą Windows NT, 2000 i Solarisa. Pod koniec pierwszego kwartału na rynek trafi też aplikacja AntiVirus and Filtering for Lotus Notes/Domino, która oprócz wykrywania wirusów, po raz pierwszy będzie oferować funkcje filtrowania treści. Jej zaletą jest dostępność dla wielu platform: Windows NT, 2000, Solaris, AS/400, AIX i OS/390.

Na drugi kwartał br. Symantec zapowiada pierwszą wersję scentralizowanej konsoli zarządzania, z którą mają być zintegrowane wszystkie produkty firmy. W tym samym czasie na rynek trafi pakiet AntiVirus Enterprise Edition 8.0, wyposażony w nową konsolę, a także przystosowany do współpracy z konsolą Enterprise Firewall 7.5. W trzecim kwartale pojawi się w sprzedaży Intruder Alert - system monitorowania bezpieczeństwa i wykrywania włamań (typu host-based).

Równolegle przez cały rok Symantec będzie wzbogacać oprogramowanie Enterprise Security Manager, przeznaczone do weryfikacji zabezpieczenia serwerów, stacji roboczych (m.in. Windows NT, 2000, XP, Solaris, HP-UX, AIX, Linux, NetWare, VMS) i aplikacji pracujących w sieciach. Firma udostępniła już moduły skanujące bezpieczeństwo baz Oracle i serwerów WWW. Od drugiego kwartału zamierza udostępniać analogiczne moduły dla kolejnych baz, m.in. dla DB2.

W tym roku Symantec planuje lokalizację kolejnych aplikacji. W czwartym kwartale br. na rynku powinny być dostępne polskie wersje pakietów Norton Personal Firewall 2003 i Norton Internet Security 2003.

Bezpieczne urządzenia

Nowością na rynku polskim będą de- dykowane serwery firewall i VPN, które Symantec zamierza zaoferować pod koniec pierwszego kwartału br. Fir- ma chce sprzedawać zarówno proste Firewall/VPN Appliance, oferowane wcześniej w innych krajach, jak i nowe zaawansowane modele Gateway Security (następca modelu VelociRaptor, integrującego oprócz funkcji firewall ochronę antywirusową, filtrowanie treści i mechanizmy wykrywania włamań). Modułowy Gateway Security będzie oferowany w kilku wersjach - klient decyduje, które z funkcji są mu potrzebne; pozostałe może dokupić później.

Jak zapewnia Jarosław Samonek z Symantec Polska, firma dąży do tego, by partnerzy oferujący te urządzenia, w razie wystąpienia problemów w ich pracy, wymieniali je "od ręki" na takie samo, nowe urządzenie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200