Pierwszy modem USB

Kieszonkowy modem USB Microcomu nie wymaga własnego źródła zasilania i oddzielnego portu komunikacyjnego.

Kieszonkowy modem USB Microcomu nie wymaga własnego źródła zasilania i oddzielnego portu komunikacyjnego.

Microcom, jako pierwszy, wprowadził zewnętrzny modem podłączany do komputera za pośrednictwem złącza USB. Urządzenie o wymiarach nieco większych niż karta kredytowa i grubości ok. 2 cm może przesyłać dane z szybkością 56 Kb/s i faksy z szybkością 14 400 Kb/s.

Microcom USB 56K Travel jest dostarczany w podróżnym etui, w którym mieszczą się też dyskietki ze sterownikami, instrukcja, kabel telefoniczny oraz kabel umożliwiający podłączenie do portu USB komputera. Dzięki temu korzystający z niego użytkownik może go podłączyć prawie do każdego komputera wyposażonego w port USB. Prawie, gdyż komunikacja za pośrednictwem technologii USB nie jest jeszcze obsługiwana przez system operacyjny Windows NT. Na razie modem współpracuje jedynie z systemem Windows 95 (od wersji OSR2) i 98. Współpraca z korporacyjnym systemem Microsoftu będzie możliwa dopiero w Windows 2000.

Instalacja modemu nie nastręcza problemów. Wykrywany jest on natychmiast po podłączeniu do portu USB - komputer prosi o dołączoną do niego dyskietkę ze sterownikami. Po restarcie komputera modem jest gotowy do pracy.

Modemy podłączane poprzez złącze USB mają dwie istotne zalety: nie wymagają zewnętrznego zasilacza, który był dotychczas konieczny przy podłączaniu wszystkich modemów zewnętrznych, i oddzielnego portu COM - może on zostać przypisany portowi, na którym pracują już inne urządzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200