Baan - przewidywanie przyszłości

1. Rozwój systemów oprogramowania powinien być odpowiedzią nie tylko na stan obecny, ale również uwzględniać przewidywane kierunki zmian rynkowych, tak aby rozwiązania systemowe mogły być dostarczone w czasie, kiedy pojawi się na nie zapotrzebowanie.

1. Rozwój systemów oprogramowania powinien być odpowiedzią nie tylko na stan obecny, ale również uwzględniać przewidywane kierunki zmian rynkowych, tak aby rozwiązania systemowe mogły być dostarczone w czasie, kiedy pojawi się na nie zapotrzebowanie.

Za istotne wyzwania przyszłości Baan uważa:

a) integrację europejską i globalizację gospodarki;

b) specjalizację i rozwój pionowych powiązań;

c) szybkość zmian w gospodarce;

  • zaawansowane planowanie i prognozowanie - umożliwia optymalizację produkcji i logistyki w znaczny sposób skracającą proces podejmowania decyzji;

  • obsługę zleceń - za pomocą konfiguratora przetwarza zdalnie zlecenia, skracając czas realizacji dostaw;

  • zarządzanie magazynami wysokiego składowania - automatyzuje procesy magazynowania i pomaga firmom w utrzymaniu efektywnego i ciągłego przepływu składowanych materiałów;

  • obsługę transportu - automatyzuje wszystkie etapy procesu transportu i dostaw, włączając w to odbiór, wysyłkę, składowanie, pakowanie, marszrutyzację i raportowanie;

  • kontrolę kosztów - obejmuje rachunkowość zarządczą, zarządzanie operatywne i procesowy rachunek kosztów;

  • obsługę klienta - zaawansowane śledzenie zleceń na usługi zgodne z indywidualnymi wymaganiami.
2. J. D. Edwards SCOREx proponuje dynamiczną i wszechstronną bazę informacyjną, ułatwiającą zarządzanie procesami gospodarczymi i wymianę danych między kontrahentami.

3. Podstawą do tego kompleksowego rozwiązania jest zaawansowana architektura J. D. Edwards. Umożliwia ona współpracę ze środowiskiem wieloplatformowym, upraszczając integrację najistotniejszych procesów gospodarczych i technologicznych.

4. Firma J. D. Edwards kontynuuje prace nad rozwojem, dystrybucją i wspomaganiem zintegrowanej aplikacji biznesowej w zakresie dystrybucji, finansów, produkcji oraz obsługi łańcuchów logistycznych. System ten działa w wielu środowiskach komputerowych, włączając IBM AS/400, Unix, Windows NT i Internet.

Najnowsza wersja systemu J. D. Edwards OneWorld jest centryczno-sieciowym pakietem informatycznym, który pozwala użytkownikom zmieniać technologię lub rutyny przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i uniknięciu przestojów w przedsiębiorstwie.

Jacek Mochyła

prezes ASC Partner Group D. Edwards OneWorld jest centryczno-sieciowym pakietem informatycznym, który pozwala użytkownikom zmieniać technologię lub rutyny przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i uniknięciu przestojów w przedsiębiorstwie.

Jacek Mochyła

prezes ASC Partner Groa na elastyczną administrację i aktualizację komponentów programowych, szybszy rozwój aplikacji i dostarczanie rozwiązań przez strony trzecie. Obejmuje to także zgodność ze standardami CORBA i COM/DCOM.

Globalizacja

Wielowalutowość, euro, obsługa globalna z uwzględnieniem stref czasowych.

Przystosowanie do wymagań małych i średnich przedsiębiorstw

czyli dalsza, ścisła współpraca z Microsoftem (zgodnie z przemówieniem Billa Gatesa na otwarcie Baan World '98), modele DEM dla małych przedsiębiorstw, standaryzacja wskaźników ekonomicznych i logistycznych dla wybranych branż.

Internet

... to przede wszystkim połączenia między firmami, kontrahentami i pracownikami, a także rozwój dynamicznego interfejsu BI (Baan Internet).

<hr size=1 noshade>Przemysław Domański

konsultant koordynator Baan Polska

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200