Stabilnie do przodu

CDN stawia na małe i średnie firmy. Wprowadził nowy system CDN XL dla szybko rozwijających się średnich i małych przedsiębiorstw.

CDN stawia na małe i średnie firmy. Wprowadził nowy system CDN XL dla szybko rozwijających się średnich i małych przedsiębiorstw.

Compact Disc Novelty (CDN) powstał w 1991 r., tworząc początkowo na zlecenie Bull Group we Francji tekstowe i multimedialne bazy danych na dyskach CD-ROM. Potem CDN zainteresował się rynkiem oprogramowania obsługującego finanse i księgowość przedsiębiorstwa oraz wspierającego zarządzanie, logistykę i sprzedaż. Pierwszym programem z tej serii była Książka Podatkowa, przeznaczona dla niewielkich przedsiębiorstw. Później pojawiły się: Mała Firma, Firma ++, Księga Handlowa, Płace i Kadry oraz inne programy.

Przydatny VAT

"Na początku naszej działalności zanotowaliśmy duży wzrost obrotów z powodu wprowadzenia podatku VAT. Obecnie również nie narzekamy na brak pracy ze względu na wprowadzenie reformy ubezpieczeń społecznych" - mówi Maciej Skocz, prezes trzyosobowego zarządu CDN. Oprogramowanie proponowane przez CDN przeznaczone jest głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw handlowych, sfery budżetowej, administracji państwowej, ale korzysta z niego również jedna z kurii diecezjalnych.

CDN opracowywał produkt przeznaczony dla masowego klienta z segmentu średnich i małych przedsiębiorstw. Jednak rozwój niewielkich firm i zmiany w technologii wymusiły zmianę oferty. "Naszym najnowszym produktem jest CDN XL, system wspomagający zarządzanie przeznaczony dla szybko rozwijających się firm handlowych, usługowych i produkcyjnych, zaprojektowany tak, aby nie ograniczyć ich rozwoju w przyszłości" - twierdzi Maciej Skocz. Główną cechą systemu jest jego elastyczność i skalowalność.

W skład CDN XL wchodzą moduły: Sprzedaż, Zamówienia, Księgowość, Środki Trwałe, Produkcja, Kadry i Płace, Analiza Danych i Replikacja. CDN XL wspiera również łączność internetową między rozproszonymi oddziałami przedsiębiorstwa i współdzielenie wiedzy zawartej w systemie.

Bliżej Unii

"Ustawiczne zmiany przepisów i wprowadzane reformy powodują duży popytu na nasze produkty. Oferowanie rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw pozwala uniknąć zagranicznej konkurencji, która nie orientuje się w polskich realiach. Sytuacja zmieni się za 2-3 lata, po dostosowaniu ustawodawstwa i praktyki biznesu do europejskich standardów" - stwierdza prezes CDN.

Przedstawiciele CDN nie zamierzają wchodzić na rynek dużych przedsiębiorstw, lecz rozwijać istniejące produkty, unikając rewolucji funkcjonalnej, ale uważnie śledząc zmiany technologiczne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200