Wieści z terenu

Jako obserwator życia muszę przyznać, że lubię spostrzegać w swoim otoczeniu przejawy dobrej organizacji i ułatwień.

Jako obserwator życia muszę przyznać, że lubię spostrzegać w swoim otoczeniu przejawy dobrej organizacji i ułatwień.

Automat

Jako obserwator życia muszę przyznać, że lubię spostrzegać w swoim otoczeniu przejawy dobrej organizacji i ułatwień. Nie należę chyba do wyjątków. Wielu ludzi aprobuje nowoczesne rozwiązania, często dając głośny temu wyraz. Lat temu kilkadziesiąt, gdy pojawiły się tramwaje z automatycznie otwieranymi drzwiami, pewien osiłek zachwycony zjawiskiem, obwieścił głośno wszystkim pasażerom: "Kurczę, ale automata!". Jak widać, w miarę proste rzeczy mogą być obiektem głośnej adoracji.

ramework, Tivoli Software Distribution, Tivoli Inventory, Tivoli Distributed Monitoring i Tivoli User Administration dla Linuxa.

Według przedstawicieli Tivoli, motywem tych działań jest zapotrzebowanie, o którym firmę informowali klienci.

Fujitsu z OpenLinux

Dystrybutor systemu OpenLinux 2.3, Caldera Systems, zawarł strategiczne porozumienie z firmą Fujitsu. Na jego mocy OpenLinux wraz z graficznym programem instalacyjnym Lizard będzie preinstalowany na serwerach Fujitsu. Firmy będą również współpracować w zakresie tworzenia urządzeń internetowych. Przedstawiciele Fujitsu wybór firmy Caldera jako partnera uzasadniali koncentrowaniem się tej firmy na klientach korporacyjnych.

Kolejna koalicja

Firmy Inprise i Corel zawarły porozumienie, którego celem jest wzmocnienie komercyjnego nurtu związanego z Linuxem. Partnerzy będą wspólnie prowadzić prace badawczo-rozwojowe nad aplikacjami biurowymi Corela oraz narzędziami programistycznymi i rozwiązaniami dla przedsiębiorstw produkowanymi przez Inprise, przeznaczonymi dla bezpłatnej platformy. Na mocy porozumienia obie firmy będą również wspólnie promować i dystrybuować swoje produkty.

Archiwa na płycie

Sierpniowa edycja archiwów Linux Snapshot August 99 znalazła się w ofercie firmy TAO Systems. Na sześciu płytach CD mieszczą się jądro systemu w wersji 2.2.10, SuSE Linux 6.2 z systemem KDE 1.1.1, serwery Xfree86 3.3.4 oraz kopie niektórych archiwów internetowych, m.in. ftp.kernel.org, linux.org.uk, sunsite.unc.edu, ftp.kde.org i ftp.xfree86.org. Na sześciu płytach CD mieszczą się jądro systemu w wersji 2.2.10, SuSE Linux 6.2 z systemem KDE 1.1.1, serwery Xfree86 3.3.4 oraz kopie niektórych archiwów internetowych, m.in. ftp.kernel.org, linux.org.uk, sunsite.unc.edu, ftp.kde.orlinii. I o to chodziło! Maszyna pracuje, a człowiek dogląda pańskim okiem i ma ponad pół godziny wolnego. Proste rozwiązanie, dostępne dla każdego i niedrogie.

Lokalny, zachwycony efektami, myśli obecnie nad metodą poprawienia walorów estetycznych. Trzeba się zgodzić, że sterczące z klawiatury nieco przyduże paski blokujące nie wyglądają gustownie. Z kolei wiązanie superklejem przycisków z podłożem, aczkolwiek ładniej się prezentuje, przekształca klawiaturę w urządzenie dedykowane jednemu celowi. Chociaż, gdy trzeba częściej wykonywać podobne i długotrwałe zadania, wystarczyłoby jedynie sięgnąć do szafy po klawiaturę z przyklejonym CTRL Y. Niech żyje przednia myśl inżynierska!

Piotr Schmidt

(agent zakładowy)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200