Elektroniczny broker

Dom Inwestycyjny BRE Banku SA uruchomił serwis internetowy BReBrokers. Współpracuje przy tym z Wirtualną Polską, która na zasadach outsourcingu świadczy niektóre usługi techniczne.

Dom Inwestycyjny BRE Banku SA uruchomił serwis internetowy BReBrokers. Współpracuje przy tym z Wirtualną Polską, która na zasadach outsourcingu świadczy niektóre usługi techniczne.

BReBrokers standardowo umożliwia składanie zleceń przez Internet. Podobnie jak serwisy innych domów maklerskich, aplikacja udostępniona klientom Domu Inwestycyjnego BRE Banku SA pozwala realizować dyspozycje giełdowe i zapewnia dostęp do informacji o stanie konta i posiadanych walorach. W przyszłości użytkownicy BReBrokers będą mogli m.in. dokonywać transakcji bezpośrednio na rynkach zagranicznych oraz - jeśli wyrazi na to zgodę Komisja Papierów Wartościowych - zakupów na rynku pierwotnym.

Dla wszystkich i dla klientów

Poza możliwością składania zleceń za pośrednictwem Internetu BReBrokers oferuje także informacje dotyczące obrotu papierami wartościowymi na GPW. Wszyscy użytkownicy Internetu mają dostęp do informacji o warunkach współpracy z DI BRE (zestawu umów, regulaminów, tabel opłat za usługi), informacji archiwalnych o spółkach, a także (z pewnym opóźnieniem) do analiz i rekomendacji przygotowywanych przez specjalistów BRE czy doniesień agencyjnych o spółkach, komunikatów spółek i notowań ciągłych. Zarejestrowani klienci DI BRE mają bieżący dostęp do wszystkich tych danych.

System bezpieczeństwa serwisu BReBrokers został oparty na technologii kart mikroprocesorowych. Każdy jego użytkownik otrzymuje kartę i czytnik, który musi podłączyć do komputera. System informatyczny PromakWEB, na bazie którego został zbudowany serwis, wdrożył Prokom Software we współpracy z firmą Suntech.

Outsourcing internetowy

BReBrokers Dom Inwestycyjny współpracuje również z Wirtualną Polską, która jest twórcą serwisu informacyjnego. Wirtualna Polska w ramach usług outsourcingu zapewnia pojemność dyskową i łącza oraz udostępnia technologie zarządzania zawartością serwisu oraz serwery, na których funkcjonują narzędzia baz danych DI BRE. Aplikacja i serwis informacyjny pod- łączone są do Internetu dwoma niezależnymi łączami, co ma zapewnić ciągłą pracę aplikacji nawet w przypadku dużego obciążenia serwisu. Do sprawdzenia poziomu bezpieczeństwa rozwiązania DI BRE zaangażował grupę hakerów. Według nich, testy wypadły pomyślnie.

Przedstawiciele Domu Inwestycyjnego BRE Banku nie ujawnili kosztów, jakie zostały poniesione na budowę serwisu internetowego. Andrzej Podgórski, prezes DI BRE Banku, poinformował natomiast, że w ub.r. ogółem wydatki na informatykę wyniosły ok. 5 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200