CeBIT: Deutsche Telekom podpisał porozumienie z Cisco

Niemiecki operator zamierza zainwestować w tym roku w rozwój sieci IP ok. 1 mld DEM.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

W drodze do protokołu HTTP/2

W drodze do protokołu HTTP/2

Protokół HTTP/2 znacząco zwiększa szybkość działania i bezpieczeństwo kluczowych dla firmy aplikacji internetowych. Według badania przeprowadzonego niedawno przez firmę IDG Research, niewiele działów IT ma wystarczająca wiedzę na temat nowego protokołu i problemów technicznych...

Podczas targów CeBIT Deutsche Telekom (DT) poinformował o nawiązaniu strategicznej współpracy z Cisco Systems, w ramach której niemiecki operator zobowiązał się wykorzystać sprzęt Cisco do rozwoju swoich sieci IP. Dokładna suma porozumienia nie została ujawniona, wiadomo jednak, że DT zamierza zainwestować w tym roku w rozwój sieci IP ok. 1 mld DEM, czyli ok. 515 mln USD. Przedstawiciele firmy twierdzą jednak, że kwota ta nie jest przeznaczona tylko dla Cisco.

Współpraca i uzyskane w jej ramach najnowsze produkty sieciowe mają pozwolić niemieckiemu operatorowi na świadczenie nowych usług, takich jak transmisja danych multimedialnych i gwarantujących określoną przepustowość połączenia z Internetem. Przepustowość głównych odcinków sieci ma wynieść 30 Gb/s, czyli ok. 10 razy więcej niż obecnie. Firma w dalszej perspektywie planuje również jej zwiększenie do 80 Gb/s.

Zobacz również:

Ponadto Deutsche Telekom zamierza zwiększyć swoją obecność zarówno na krajowym, jak i zagranicznych rynkach sieciowych. Poza dotychczasową działalnością, polegającą głównie na obsłudze międzynarodowej transmisji głosu i danych do i z Niemiec, operator planuje także rozwój działalności należących do niego firm One2One, Siris, max.mobil oraz Club Internet. DT zamierza rozbudować swoją obecną infrastrukturę sieciową poprzez dodanie kolejnych 90 punktów dostępowych w 40 państwach. Wymagać to będzie położenia 150 tys. km sieci światłowodowej. Tam, gdzie będzie to możliwe, sieci takie zostaną przejęte, natomiast w pozostałych miejscach zostaną one zbudowane we współpracy z innymi przedsiębiorstwami.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.