CeBIT: SGI i SuSE opracują rozwiązanie klastrowe dla Linuxa

W efekcie współpracy oprogramowanie klastrowe SGI Iris FailSafe ma być przystosowane do wykorzystania w środowisku linuxowym.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

W drodze do protokołu HTTP/2

W drodze do protokołu HTTP/2

Protokół HTTP/2 znacząco zwiększa szybkość działania i bezpieczeństwo kluczowych dla firmy aplikacji internetowych. Według badania przeprowadzonego niedawno przez firmę IDG Research, niewiele działów IT ma wystarczająca wiedzę na temat nowego protokołu i problemów technicznych...

Podczas hanowerskich targów firmy SGI (dawniej Silicon Graphics) oraz SuSE Linux poinformowały o planach wspólnego wprowadzenia na rynek oprogramowania klastrowego dla systemu Linux. W efekcie współpracy oprogramowanie klastrowe SGI o wysokiej dostępności Iris FailSafe zostanie przystosowane do środowisk linuxowych.

Oprogramowanie pracujące pod kontrolą Linuxa pozwoli użytkownikom tego systemu na połączenie dwóch i więcej serwerów, a więc utworzenie typowego klastra, w którym jeden serwer przejmuje zadania drugiego w razie jego awarii. Zakończenie prac jest przewidywane na II połowę tego roku.

Zobacz również:

Przedstawiciele SuSE mają nadzieję, że dzięki powstaniu tego oprogramowania klastrowego na rynku pojawi się więcej linuxowych aplikacji związanych z procesami krytycznymi dla funkcjonowania przedsiębiorstw.

Jednocześnie przedstawiciele SGI zapewnili, że porozumienie z SuSE nie oznacza zakończenia współpracy z Microsoftem w zakresie systemu Windows NT oraz prac nad własnym systemem Irix Unix. "Nie przerywamy tych prac. Teraz skupiamy nasze działania na trzech odmianach systemów operacyjnych" - powiedział Joachim Redmer, dyrektor zarządzających SGI.

Wkrótce po rozpoczęciu prac nad projektem ma zostać udostępniony publicznie kod źródłowy FailSafe, tak aby programiści linuxowi także mogli go modyfikować.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.