CeBIT: SAP powoła spółkę ASP do obsługi aplikacji mySAP.com

Nowa, nie mająca jeszcze nazwy, firma rozpocznie działalność z początkiem kwietnia. Jej oferta będzie głównie skierowana na rynek małych i średnich firm.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

STORWIZE V3700 Storage System - wydajna i niezawodna pamięć masowa

STORWIZE V3700 Storage System - wydajna i niezawodna pamięć masowa

Prosta w obsłudze pamięć masowa z zaawansowanymi funkcjami, dla małych i średnich przedsiębiorstw, w przystępnej cenie.

DevOps, czyli dobre maniery w IT

DevOps, czyli dobre maniery w IT

Jest taka idea, która z roku na rok nabiera rozpędu i zyskuje na popularności – eksperci oceniają, że w tym roku opuści swoją niszę i „rozleje się” po największych światowych przedsiębiorstwach. Nie jest technologią, ale opisuje, jak skutecznie się nią posługiwać, by osiągać...

SAP zamierza utworzyć samodzielną spółkę, świadczącą usługi aplikacyjne (ASP), która ma się zajmować obsługą internetowych aplikacji z rodziny mySAP.com - poinformowali przedstawiciele firmy podczas pierwszego dnia targów CeBIT.

Nowa, nie mająca jeszcze nazwy, spółka będzie zarządzać oprogramowaniem w imieniu klientów SAP-a. Będzie również szkolić, udzielać wsparcia i certyfikować partnerów SAP-a na rynku ASP.

Zobacz również:

Firma ma rozpocząć działalność z początkiem kwietnia, jednak SAP na razie nie zdecydował się, gdzie będzie mieściła się jej siedziba. Początkowo zatrudnienie znajdzie w niej 50 pracowników. Jej oferta będzie przeznaczona na rynki międzynarodowe, a jej klientami mają być głównie małe i średnie przedsiębiorstwa. SAP nie ujawnił na razie cenników, wiadomo jednak że opłaty będą zależały od liczby użytkowników konkretnej usługi i pobierane miesięcznie.

Ponadto SAP prezentuje przykładowe produkty i usługi, które jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić do swojej oferty ASP. Wśród nich znajduje się m.in. mySAP.com Marketplace, oprogramowanie dla użytkowników systemów SAP, umożliwiające im dostęp do zasobów dostarczanych przez partnerów SAP-a. Ma być ono udostępnione na stronach internetowych producenta w II kwartale br.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.