CeBIT: Wytwórnie testują nowy system zabezpieczeń DVD Audio

Jeśli zyska on ich akceptację, płyty z nowymi zabezpieczeniami trafią na rynek w II połowie br.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

W drodze do protokołu HTTP/2

W drodze do protokołu HTTP/2

Protokół HTTP/2 znacząco zwiększa szybkość działania i bezpieczeństwo kluczowych dla firmy aplikacji internetowych. Według badania przeprowadzonego niedawno przez firmę IDG Research, niewiele działów IT ma wystarczająca wiedzę na temat nowego protokołu i problemów technicznych...

Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu zostanie zatwierdzony nowy system zabezpieczeń przed kopiowaniem nagrań DVD Audio - twierdzą przedstawiciele Matsushita Electric Industrial. Dodają, że zmiana w dotychczasowym systemie była konieczna, ponieważ złamano już system zabezpieczeń płyt DVD z filmami.

"Zaprezentowaliśmy nowy system wiodącym wytwórniom muzycznym, które obecnie go analizują. Mamy nadzieję, że zostanie on zaakceptowany w ciągu miesiąca" - powiedział podczas przemówienia na targach CeBIT Sakon Nagasaki, dyrektor działu rozwoju DVD firmy Matsushita.

Zobacz również:

Pierwsza wersja standardu formatu DVD Audio była już przyjęta i producenci sprzętu mieli ją lada chwila zacząć stosować w produkcji nowych odtwarzaczy. Cały proces wstrzymano jednak po tym, gdy okazało się, że został złamany system zabezpieczeń nagrań DVD Video, a pozwalające na to oprogramowanie udostępniono w Internecie. Zmiany w DVD Audio były konieczne, ponieważ użyte w nim zabezpieczenia są jedynie zaktualizowaną wersją złamanego systemu ochrony DVD Video.

Twórcy systemu, firmy Matsushita, Toshiba, IBM i Intel zobowiązały się dostarczyć znacznie bezpieczniejszy system, który został zaprezentowany producentom fonograficznym na początku roku. Jeżeli zostanie on zaakceptowany, pierwsze produkty DVD Audio z nowym systemem zabezpieczeń powinny trafić na rynek w II połowie tego roku.

***

Zakazano dystrybucji oprogramowania dekodującego płyty DVD

Zmierzch CD-ROM

Ustalono standard zabezpieczeń DVD-Audio

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.