CeBIT: Transmeta wkracza do Europy

Firma - jak twierdzą jej przedstawiciele - w ciągu dwóch lat ma zaspokajać europejski popyt na wybrane produkty związane z bezprzewodowym dostępem do Internetu.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

W drodze do protokołu HTTP/2

W drodze do protokołu HTTP/2

Protokół HTTP/2 znacząco zwiększa szybkość działania i bezpieczeństwo kluczowych dla firmy aplikacji internetowych. Według badania przeprowadzonego niedawno przez firmę IDG Research, niewiele działów IT ma wystarczająca wiedzę na temat nowego protokołu i problemów technicznych...

Transmeta, dotychczas mało znany producent procesorów z Kalifornii, zadebiutuje w Europie podczas tegorocznych targów CeBIT.

"Zamierzamy wkroczyć na rynki dotychczas nie obsługiwane" - powiedział David Ditzel, dyrektor wykonawczy firmy, dodając, że zamierza ona skupić swoją uwagę na notebookach i przenośnych urządzeniach internetowych.

Zobacz również:

W ofercie firmy znajdują się procesory TM5400 i TM3120, należące do rodziny Crusoe. Pierwszy z nich jest jednostką taktowaną zegarem o częstotliwości 500 lub 700 MHz, przeznaczoną dla notebooków, działających pod kontrolą systemu Windows. Natomiast TM3120, taktowany zegarem 333 lub 400 MHz, jest procesorem skonstruowanym specjalnie dla urządzeń internetowych działających pod kontrolą Linuxa.

"W ciągu dwóch lat zamierzamy w pełni obsługiwać rynek europejski, dostarczając wybrane produkty, które pojawią się jeszcze w pierwszej połowie br." - stwierdził D. Ditzel. Firma zwłaszcza "przygląda się rozwojowi aktywności europejskich operatorów telekomunikacyjnych pod kątem rynku WebPad". Mianem WebPad określane są bezprzewodowe urządzenia z ekranem dotykowym, skonstruowane specjalnie z myślą o korzystaniu z Internetu. Transmeta twierdzi też, że już współpracuje z kilkoma firmami zajmującymi się rozwiązaniami bezprzewodowymi, ale na razie nie zdradziła ich nazw.

Choć obecna oferta Transmety nie jest przeznaczona na rynek telefonów komórkowych tzw. kolejnej generacji czy innych urządzeń obsługujących WAP, przedstawiciele firmy twierdzą, że produkty Crusoe można do nich bardzo łatwo przystosować.

***

S3 i Transmeta będą wspólnie tworzyć urządzenia internetowe

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.