Iridium nie przerwie działalności

Bankrutujący operator telefonii satelitarnej zdobył fundusze niezbędne do funkcjonowania do chwili przejęcia go przez inwestora Craiga McCawa.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!

Iridium, bankrutujący operator telefonii satelitarnej, poinformował, że udało mu się zapewnić finansowanie na kontynuowanie działalności do czasu przeniesienia swoich aktywów i załogi "pod skrzydła" nowej firmy.

5 mln USD, pozwalające na kontynuowanie firmie działalności do 6 marca br., pochodzi od Eagle River Investments (ERI), firmy inwestycyjnej, należącej do biznesmena Craiga McCawa, i Motoroli.

Tymczasowy plan finansowy został zaakceptowany przez amerykański sąd zajmujący się bankructwami, zastępując inny plan przedstawiony w sądzie w ubiegłym tygodniu, dotyczący przejęcia udziałów w firmie przez dłużników, przygotowany przez Craiga McCawa.

ERI przygotuje propozycję przejęcia aktywów bankrutującego operatora w zgodzie z amerykańskim kodeksem dotyczącym bankructw. Z kolei Iridium, najpóźniej do pierwszych dni marca, ma wnieść do sądu wniosek o ustalenie procedur dotyczących sprzedaży, która ma zostać sfinalizowana do połowy kwietnia. Operator zamierza również zdobyć fundusze pozwalające mu przetrwać okres pomiędzy początkiem marca i kwietniową datą jego przejęcia.

Tymczasem japońska firma telekomunikacyjna DDI stwierdziła, iż zrywa swoje kontakty z Iridium i likwiduje ich wspólne przedsięwzięcie. Spółka Nippon Iridium świadczyła usługi Iridium na terenie Japonii.

***

Iridium będzie uratowane?

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.