Microsoft daje bezpłatnie oprogramowanie na trzy lata

Program BizSpark dotyczy jednak tylko technologicznych start-upów, które na bazie udostępnionego oprogramowania będą oferować swoje usługi lub tworzyć oprogramowanie.

Wczoraj (17 listopada) Microsoft uruchomił w Polsce program BizSpark, którego światowa premiera miała miejsce 5 listopada. Nowe firmy maja dostęp do dwóch grup produktów - narzędzi programistycznych oraz platform takich, jak Windows Server, SQL Server, SharePoint Server, BizTalk Serveri System Center. Mogą je instalować zarówno na własnym sprzęcie lub hostować u partnera programu, którym jest home.pl.

Enterprise Investors tworzy fundusz venture capital

Będzie on realizował inwestycje w przedziale 1-5 mln euro finansując ekspansję małych i średnich przedsiębiorstw, spółek działających głównie w branży technologicznej, choć i w tradycyjnych sektorach gospodarki.

IDG Venture Capital wchodzi do Polski

Z Patrickiem McGovernem - założycielem wydawnictwa IDG, w skład którego wchodzi także IDG Poland, wydawca m.in. Computerworld - rozmawiamy o planowanych inwestycjach w Polsce.

Nowy fundusz Venture Capital

Powstał nowy polski fundusz Venture Capital - Xevin Investments, specjalizujący się w sektorze nowych mediów i technologii.

Interesują nas tylko najlepsze projekty

Do grona funduszy venture capital działających na polskim rynku dołącza nowy - Phenomind Ventures, którego inwestorem jest Kulczyk Holding.

BAS zainwestuje w start-upy

Fundusz zalążkowy Business Angels Seedfund zainteresowany jest tzw. start-upami działającymi w dziedzinie teleinformatyki i biotechnologii.

Warunkiem otrzymania pomocy od Microsoftu jest: stworzeniu czegoś - niekoniecznie oprogramowania, ale również usługi - w oparciu o rozwiązania Microsoftu. Firmy muszą także mieć mniej niż 3 lata oraz przychody mniejsze niż 0,5 mln USD rocznie. Wejście na giełdę automatycznie powoduje, że nie mogą one uczestniczyć w programie BizSpark. Udział w programie należy odnawiać co 12 miesięcy.

BizSpark to także dostęp do grupy 600 partnerów na świecie - od inwestorów poprzez doradców, agencje rządowe i firmy oferujące usługi hostingowe po uniwersytety - które wspierają nowe spółki. "W Polsce start-upy technologiczne powstają wokół uniwersytetów i inkubatorów, w Chinach tzw. parków programistycznych, w Stanach Zjednoczonych zaś organizacji przedsiębiorstw" - mówi Cliff Reeves przedstawiciel Emerging Business Team w Microsofcie. Polskimi partnerami programu BizSpark są: Startup IT, Venture Incubators, Ubik Consulting, Miasteczko Multimedialne Nowy Sącz, Lewiatan Business Angels i home.pl.

Nowa firma ma możliwość umieszczenia swojego profilu w dostępnym online katalogu BizSparkDB.com na witrynie Microsoft Startup Zone. Dzięki temu możesz zaprezentować się potencjalnym inwestorom, partnerom i klientom. Strona Microsoft Startup Zone to miejsce, w którym zakomunikujesz całemu światu o swoich innowacjach.

Komplet informacji na temat dostępności programu Microsoft BizSpark można znaleźć na stronie programu BizSpark. Informacje o firmach, które biorą udział w programie dostępne są zaś na stronie Microsoft Startup Zone.

Co mogą otrzymać nowe firmy

Narzędzia programistyczne, technologie i licencje do celów produkcyjnych

* oprogramowanie wchodzące w skład zestawu Visual Studio Team System Team Suite (VSTS) wraz z subskrypcją MSDN Premium

* Expression Studio Version 2

* VSTS Team Foundation Server (edycja Standard)

* prawa do hostowania produkcyjnej wersji rozwiązania typu Software as a Service (zbudowanego w okresie członkowstwa w programie BizSpark) za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem produktów:

* Microsoft Windows Server (wszystkie wersje łącznie z wersją Enterprise)

* Microsoft SQL Server (wszystkie wersje)

* Microsoft Office SharePoint Portal Server

* Microsoft System Center

* Microsoft BizTalk Server

Wsparcie

* Microsoft Developer Network (MSDN)

Microsoft Developer Network (MSDN) to zestaw dostępnych w trybie online usług, które mają na celu pomóc programistom w rozwijaniu aplikacji z wykorzystaniem produktów i technologii Microsoft. Osoby, do których adresowane są materiały MSDN to między innymi programiści serwisów WWW, producenci sprzętu i sterowników do urządzeń, twórcy oprogramowania dla różnych platform/systemów operacyjnych oraz wszyscy zainteresowani samodzielnym rozszerzaniem aplikacji Microsoft. MSDN to dokumentacja w postaci stron WWW, biuletyny techniczne, konferencje dla programistów, wydawnictwa książkowe, blogi i gotowe do pobrania oprogramowanie.

* MSDN Library

Biblioteka zawierająca oficjalną dokumentację techniczną kierowaną do programistów zajmujących się rozwojem oprogramowania dla Microsoft Windows®.

* MSDN Premium

Każdy z zarejestrowanych programistów otrzymuje dostęp do subskrypcji MSDN Premium.

* Wsparcie techniczne

Każda z firm otrzymuje możliwość skorzystania z dwóch incydentów technicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200