Przez cztery dni zawodził system internetowy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Na kilka dni przed zakończeniem przyjmowania wniosków w konkursie na dofinansowanie projektów badawczo-wdrożeniowych, firmy były pozbawione dostępu do generatora wniosków.
Problem z funkcjonowaniem strony internetowej PARP był o tyle poważny, że korzystanie z generatora wniosków jest wymogiem formalnym wzięcia udziału w konkursie. "Takie rzeczy nie powinny się zdarzać" - komentuje na łamach dziennika Rzeczpospolita Marzena Chmielewska z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych. "Beneficjenci są bardzo zaniepokojeni. System informatyczny PARP powinien wyróżniać się wysoką stabilnością i niezawodnością" - dodaje.
Z punktu widzenia przedsiębiorców PARP jest najważniejszą instytucją dzielącą unijne pieniądze. W sumie zarządza ona 6,9 mld euro z funduszy na lata 2007 - 2013. Do wczoraj nie były znane dokładne przyczyny kłopotów. "Problemy pojawiły się na skutek trudnej do natychmiastowego zdiagnozowania awarii oprogramowania serwera WWW i zmian w konfiguracji usług DNS" - czytamy w piśmie PARP przysłanym do redakcji "Rz".
Redakcja Computerworld.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Ta wiadomość nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME - Reklama - Licencjonowanie treści
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2008 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88