ABG SPIN konsoliduje rynek rozwiązań dla służby zdrowia
TAGI: szpitale InfoMedica mMedica Hipokrates Solmed NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia Ministerstwo Zdrowia
Dzięki przejęciu systemów dla szpitali od Sygnity, ABG SPIN będzie obsługiwał 500 szpitali w całej Polsce. Swoje przychody z rynku zdrowotnego firma szacuje na 50 mln zł. Tymczasem perspektywy na rynku są dobre - wraz ze wzrostem PKB rosną wydatki na służbę zdrowia. Od 2009 r. pojawi się współfinansowanie z funduszy unijnych. Dynamicznie rozwija się prywatna opieka zdrowotna. Z końcem roku NFZ przestanie zaś wspierać udostępniane bezpłatnie systemy do rozliczeń dla jednostek służby zdrowia.
Mając w jednym ręku trzy systemy możemy zadbać o otwarte standardy wymiany informacji, co przyniesie wiele korzyści użytkownikom i pacjentom - zapewnia Piotr Radliński, prezes Radcomp oraz dyrektor Pionu Rozwiązań dla Sektora Zdrowie ABG SPIN.
Rok temu Radcomp wszedł do Grupy ABG Ster-Projekt, który przed połączeniem z firmą SPIN nie miał rozwiązań IT dla służby zdrowia. Po fuzji obu spółek, rozpoczęto prace nad połączeniem kompetencji Radcompu (system Hipokrates) i Spinu (system Solmed). Kierował nimi Piotr Radliński. Dzięki temu m.in. ABG SPIN mógł zrealizować projekt e-szpital dla warszawskiego Szpitala Wolskiego.
ABG SPIN zapowiadał wielokrotnie, że chce uczynić sektor służby zdrowia ważnym źródłem przychodów. Wyjście na pozycję lidera mogłoby jednak zająć kilka lat. Niespodziewanie jednak Sygnity - szukając gotówki niezbędnej do finansowania zadłużenia i bieżącej działalności - zadecydowało o sprzedaży zespołu specjalistów oraz systemów InfoMedica i mMedica. W negocjacjach brała udział także niemiecka firma o zasięgu europejskim, specjalizująca się w systemach dla opieki medycznej licząc na wejście na polski rynek. Zakupu za 28 mln zł dokonało jednak ABG SPIN.
Silna pozycja w kraju oznacza również dobry punkt startu za granicą. Rynki, którymi interesuje się Grupa ABG SPIN to m.in. Ukraina i Rumunia.
Oceń artykuł
Komentarze (1)
Widze że Piotr Radliński cały czas jest niesamowitym optimistą ale ... w końcu może się ziszczą jego marzenia o prawdziwie działajacym HIPOKRATESCIE w szpitalu. Porucznik Jaszczuk
Najpopularniejsze
- Pierwsze w Polsce testy transmisji danych z...
- Magdalena Gaj została Przewodniczącą Rady...
- Asseco wątpi w obiektywny wybór dostawcy w...
- Raport Państwo 2.0, czyli nowa wizja...
- Sygnity: wezwanie Asseco i sezonowość...
- Ogromna liczba komputerów Mac wciąż...
- Nasza Klasa uruchomiła inkubator...
- Google prezentuje okulary z Augmented Reality
- Oracle daje klientom bezpłatny system do...
- CBA kontroluje przetargi związane z CEPiK
Rekomendacje
Serwisy IDG - Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści - Prenumerata: Computerworld, Networld, PC World
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88






