WARSZTAT: HR i IT w służbie pozyskania i utrzymania najlepszych talentów IT w organizacji.

PROWADZĄCY:
Monika Gorzelak-Bieńko, HR Business Partner,Lider zespołu, Objectivity
Kalina Pasternak, HR Business Partner, Objectivity
Wojciech Królikowski, Experienced IT Manager, Objectivity

Czas i miejsce: 22 września 2017, 9:00 - 17:00, Warszawa
Maksymalna liczba uczestników:
30
Koszt udziału: 1190 zł netto (przy rejestracji do 8.09.2017),
1399zł netto (przy rejestracji po 8.09.2017)
Zarejestruj się

Większość dużych, ogólnoświatowych organizacji wychodzi dziś z założenia, że pozyskanie, rozwijanie i utrzymanie w firmie utalentowanych pracowników jest jednym z najistotniejszych zadań – zwłaszcza w kontekście specjalistów z działów technologicznych, które często stanowią o przewadze konkurencyjnej firm. W dzisiejszych czasach nikt już nie pyta o to czy HR-owiec jest potrzebny. Jeśli chcemy się skupić na kluczowym potencjale firmy, jakim są ludzie, musimy mieć sprawnie działający zespół HR-owy, który wspólnie z biznesem i IT stworzy spójne, atrakcyjne i umożliwiające rozwój talentów miejsce pracy. Zatem, jak stworzyć model współpracy HR-IT, który przyniesie maksimum korzyści? Temu właśnie zagadnieniu chcemy poświęcić warsztaty.

DLACZEGO WARTO?

W czasie warsztatów przeanalizujemy kluczowe obszary zarządzania specjalistami IT, by stworzyć efektywną współpracę działów HR i IT w różnych typach organizacji. Zastanowimy się gdzie i jakie rozwiązania przyniosą najlepszy efekt (np. czy rekrutacja to wyłącznie domena HR?), by – dzięki interaktywnym  zadaniom – pokazać inne niż dotychczas rozwiązania, które można wdrożyć w organizacji.

Obszary, na których będziemy pracować:

  • Jak zrozumieć swoje potrzeby, podział zadań pomiędzy HR Biznes Partnerem a Managerem?
  • Jakie są najczęstsze problemy we współpracy i metody radzenia sobie z nimi?
  • Jak odpowiedzieć na niezwykle konkurencyjną sytuację na rynku pracy?
  • Jak rozwijać talenty i nowych liderów?
  • Narzędzia w budowaniu zespołu – jakie i jak używać?
  • KPI – czy są potrzebne? Jakie dane mogą ułatwić nam współpracę?
  • Sukcesja – co zrobić, żeby planowanie potencjalnego zastępcy weszło w krew?

Warsztaty oprzemy na naszym doświadczeniu i wypracowanych przez ostatnie kilka lat dobrych praktykach. W pracy warsztatowej użyjemy realnych przypadków z „naszego podwórka” i sytuacji, w których szukaliśmy rozwiązań nie mając narzuconych z góry procedur i polityk. Pracując na problemach uczestników warsztatów, spojrzymy na nie przez pryzmat stosowanych przez nas rozwiązań, zarówno tych, które okazały się sukcesem jak i tych, które zakończyły się klapą. Ten warsztat będzie okazją do wymiany doświadczeń wśród menedżerów działów HR i IT. Zapraszamy! 

Monika Gorzelak-Bieńko, HR Business Partner,Lider zespołu, Objectivity 

Wspiera zespoły IT  we wszystkich obszarach HR i wraz z nimi z sukcesem buduje Great Place to Work. Zwolenniczka zdrowego rozsądku i kreatywnych rozwiązań dostosowanych do sytuacji, a nie wynikających z procedur czy utartych schematów. Swoją pracę opiera na skuteczej komunikacji z Biznesem, wynikającej z solidnego zrozumienia wzajemnych potrzeb. Od roku promuje to podejście i dzieli się doświadczeniem również w roli Team Leadera. 

Kalina Pasternak, HR Business Partner, Objectivity

Przez 7 lat zdobywała doświadczenie w rekrutacji, Employer Brandingu, szkoleniach i rozwoju pracowników w jednej z wrocławskich korporacji. Doświadczenia te pomagają jej na obecnym stanowisku HR Business Partner. Teraz z fascynacją odkrywa świat nowych rozwiązań związanych z zarządzaniem organizacjami i reagowaniem na szybko zmieniające się środowisko.

Wojciech Królikowski, Experienced IT Manager, Objectivity

Analityk z powołania, pasjonat metodologii Agile z ponad 8-letnim doświadczeniem i obszerną wiedzą z obszaru rozwoju oprogramowania i cyklu życia produktu. Odpowiedzialny za analizę biznesową w projektach dla kluczowych dla firmy klientów.

UCZESTNICY KONFERENCJI O WARSZTACIE:

Wartością dodaną była rozmowa i wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.
HR Business Partner, Europejski Fundusz Leasingowy S.A.

Dobre warsztaty, dużo networkingu i wymiany doświadczeń.
HR Leader, General Electric Company Polska Sp. z o.o.


Udział w warsztatach zawiera:

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby warsztaty odbyły się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.